اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

معطلی ۶ کشتی در لنگرگاه بندرامام

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از معطلی ۶ کشتی حامل نهاده‌های دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) به دلیل مشکلات اسناد ارزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از ایسنا؛ حمید بدوی در خصوص آخرین وضعیت واردات نهاده‌های دامی به کشور از طریق بندر امام خمینی (ره) اظهار کرد: در حال حاضر ۶ کشتی اقیانوس پیما حامل نهاده‌های دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی(ره) در انتظار رفع مشکل اسناد ارزی هستند.

وی افزود: باید مشکل پرداخت ارز مورد نیاز برای این کشتی‌ها حل و با تامین ارز لازم، اسناد ارزی دریافت شود و سپس کشتی‌ها در بندر امام خمینی پهلوگیری و تخلیه شوند.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: مسئولیت تامین ارز این کشتی بر عهده دستگاه‌های متولی است که پیگیر این مساله هستند و امیدواریم هرچه سریعتر با حل مشکل اسناد ارزی شاهد پهلوگیری و تخلیه این کشتی‌ها باشیم.

بدوی ادامه داد: این ۶ کشتی حامل محموله‌های نهاده‌های دامی ذرت، جو و کنجاله هستند که به صورت برنامه‌ریزی شده از سوی شرکت پشتیبانی امور دام وارد کشور می‌شوند.

وی افزود: کار آخرین محموله‌های تخلیه شده در بندر امام خمینی (ره) در اواسط خردادماه انجام شد که ۲ فروند کشتی اقیانوس پیما حامل ۱۲۵ هزار تن نهاده دامی در این بندر پهلوگیری و تخلیه شدند.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *