اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

نرخ سقف ارزی شکر تعیین شد/ ارائه خدمات به تجار برنج منوط به ثبت سیستمی است

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از تعدیل نرخ سقف ارزی واردات شکر جهت تسهیل در فرایند ورود کالا به کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، میثم جاهدی – مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی – اظهار کرد: نظر به واگذاری امور تعیین سقف قیمت ارزی واردات شکر، نشست کمیته قیمت‌گذاری شکر که به دلیل عدم حضور نماینده بخش خصوصی به تعویق افتاده بود، در ۲۲ خرداد ماه با حضور معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیران معاونت، مسوولان دستگاه‌های نظارتی و نماینده گمرک در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد و پس از بررسی شرایط بازار و استماع نظرات بخش خصوصی، دولتی و نظارتی، سقف قیمت ارزی جهت تسهیل ورود کالا به کشور مطابق با شرایط جهانی، افزایش یافت.

وی افزود: قیمت تعیین شده برای شکر با پولاریزه ۹۹ به بالا ۶۱۰ (یوروCIF) در بنادر ایران مشخص شده است.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی همچنین از برگزاری دومین جلسه هماهنگی سیستمی شدن ثبت سفارشات برنج خبر داد و گفت: دومین نشست مشترک سه وزارتخانه جهادکشاورزی، صمت و بهداشت برای انجام فرآیندهای سیستمی شدن ثبت سفارشات برنج جهت تسهیل در امور و حذف گلوگاه فساد و ایجاد شفافیت در معاونت توسعه بازرگانی برگزار و مقرر شد علاوه بر نهایی‌سازی فرایندها توسط وزارت صمت و بهداشت، جلسه آموزشی برای فعالان و تجار وارد کننده برنج برگزار شود.

وی افزود: در این راستا جلسه نهایی آموزشی سیستمی‌سازی برای اعضا و تجار فعال در زمینه واردات انواع برنج، روز چهارشنبه ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۲  در اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی ایران برگزار می‌شود.

جاهدی با تاکید بر این که پس از سیستمی‌سازی، ارائه خدمات به تجاری صورت می‌گیرد که نسبت به تکمیل اطلاعات قبلا اقدام کرده باشند، لذا از کلیه فعالان حوزه واردات برنج دعوت کرد در جلسه مذکور حضور یابند.

سرویس خبری: کشاورزی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *