اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

افتتاح آزمایشگاه دامپزشکی شرق کشور به امسال می‌رسد؟

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور، اظهار کرد: در صورت تخصیص اعتبارات پیش بینی شده، این پروژه تا هفته دولت سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش اگروفودز،محمدعلی بخشی کارشک در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص روند ساخت پروژه آزمایشگاه دامپزشکی، گفت: پیشگیری و کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، نظارت بر پرورش، تولید و عرضه فرآورده‌های دامی و پیشگیری، کنترل و درمان بیماری‌های دامی از مواردی است که در دامپزشکی پی می‌گیریم.

وی با تاکید بر راه اندازی آزمایشگاه دامپزشکی برای خدمات رسانی بهتر، افزود: اعتباری به میزان ۵۰ میلیارد ریال از محل مصوبات سفر ریاست جمهور به به پروژه احداث آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور اختصاص یافته است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور از پروژه‌های اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی استان است، تصریح کرد: برای تخصیص اعتبار مناسب به این پروژه زیربنایی و پدافند زیستی استان رایزنی‌هایی در سطح ملی انجام گرفته است.

بخشی خاطرنشان کرد: تخصیص این اعتبار به صورت ۱۰۰ درصد بوده و پیگیری‌ها در جهت تخصیص اعتبارات متمم در تمام مراحل اجرائی تا بهره برداری از این پروژه ادامه خواهد داشت.

جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی نیز چندی پیش اظهار کرد: با عنایت به ظرفیت دام و طیور استان، راه اندازی آزمایشگاه دامپزشکی به عنوان یک زیرساخت مهم در خراسان جنوبی ضرورت دارد و با عنایت به اعتباری که برای این پروژه لحاظ شده، لازم است عملیات اجرایی آن شتاب گیرد.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی این پروژه، یادآور شد: قول دامپزشکی کشور مبنی بر تأمین تجهیزات مورد نیاز این آزمایشگاه نیز باید با جدیت دنبال شود/ایسنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *