اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

ارتقای ظرفیت‌ کشاورزی دانش‌بنیان با گسترش مناسبات بین‌المللی

معاون وزیر جهاد بر گسترش مناسبات بین‌المللی برای دستیابی به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سایر کشورها در حوزه کشاورزی دانش‌بنیان‌ تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ مجتبی خیام‌نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان تات در نخستین هم‌اندیشی ملی میز اقتصادی مالزی که در راستای ظرفیت‌سازی توسعه روابط دوجانبه با کشور مالزی از طریق همگرایی و هم‌افزایی دانش بین‌المللی دانش‌آموختگان این کشور که در محل سازمان تات به صورت وبیناری برگزار شد، با اشاره به اهمیت امنیت غذایی، کشاورزی دانش‌بنیان را کلید امنیت غذایی کشور خواند و بر نقش اساسی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در پیشبرد این هدف بزرگ تاکید کرد.

او سازمان تات را متولی اصلی هدایت ظرفیت‌های کشور به سوی دانش‌بنیان کردن بخش کشاورزی برشمرد و بر سرعت بخشیدن به ظرفیت دانش‌بنیان‌ها در خدمات‌رسانی به بخش کشاورزی تاکید کرد.

خیام‌نکویی افزود: اگر بخواهیم به امنیت غذایی پایدار دست یابیم لازم است بهره‌برداران از دانش، علم و فناوری کافی برخوردار باشند.

رئیس میز مالزی وزارت جهاد کشاورزی، شناسایی چالش‌های کشاورزی کشور و رفع آن‌ها به کمک علم و فناوری روز و تجربیات سایر کشور‌ها را دو وظیفه مهم و تاثیرگذار سازمان تات خواند و بر بهره‌مندی از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها برای افزایش تولیدات بخش کشاورزی تاکید کرد.

رئیس سازمان تات با تاکید بر لزوم بهره‌مندی از فرصت‌های موجود برای گسترش ارتباطات کشاورزی ایران و مالزی، به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشور مالزی در حوزه کشاورزی دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: دانش‌آموختگان کشور‌های مختلف از جمله مالزی می‌توانند نقش سفیران دوستی را داشته و با تاکید بر توان و ظرفیت بالقوه و بالفعل خود، راه را برای گسترش هرچه بیشتر مناسبات بین‌المللی هموار سازند.

سرویس خبری: کشاورزی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *