اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع‎ گوشت گوسفندی تهران: افزایش روزانه قیمت گوشت گوسفندی با کمبود عرضه دام/ گره مشکل به دست مسئولان دولتی باز می شود

علی اصغر ملکی از کاهش عرضه گوشت گوسفندی، پس از عید قربان خبر داد و گفت: عرضه کم دام موجب شده قیمت گوشت گوسفندی به صورت روزانه افزایش یابد و بازار را ملتهب کند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از اتاق اصناف تهران؛ علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی تهران در خصوص وضعیت گوشت گوسفندی در بازار از نظر قیمت و میزان عرضه، اظهار داشت: چالشی که اکنون همکاران ما با آن روبه رو هستند کاهش عرضه دام است که تهیه آن بسیار سخت شده است.

وی با بیان اینکه این مشکل پس از عید قربان به وجود آمده است، افزود: چالش به وجود آمده در عرضه دام به بازارسبب شده که قیمت گوشت گوسفندی به صورت روزانه افزایش یابد و بازار را ملتهب کند.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی تهران با اشاره به وضعیت بد اقتصادی که امروز خانواده ها با آن روبه رو هستند، بیان کرد: گره این مشکل به دست مسئولان دولتی باز می شود که باید برای کاهش فشار برخانواده ها جهت تهیه گوشت و کاهش التهاب بازار چاره ای بیندیشند.

ملکی در خصوص کاهش تمایل واحدهای عرضه گوشت به ادامه فعالیت در این صنف گفت: با تداوم این مشکلات و عدم مدیریت آن، همچنین مشکلات مالیاتی که گریبان گیر همه صنوف شده است، قطعا بازدهی این کار کاهش یافته و تمایل به فعالیت در این صنف نیز کاهش پیدا می کند.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: اتاق اصناف تهران

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *