اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس در دومین همایش صنعت لبنیات: آمادگی شنیدن نظرات تولیدکنندگان را داریم

محمدجواد عسکری گفت: آمادگی داریم در بخش صادرات بیشتر، تولید باکیفیت تر و استفاده از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری نقطه نظرات تولیدکنندگان را بدانیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، محمدجواد عسکری در دومین همایش صنعت لبنیات و صنایع وابسته با بیان اینکه امنیت غذایی یکی از مباحث جدی در دنیا است، گفت: هر کشوری در راستای دستیابی به امنیت غذایی با نقشه راه مسیر خود را پیش می برد.

وی ادامه داد:کشور ما به دلیل تنوع اقلیمی در بخش کشاورزی بزرگترین بخش خصوصی است. این بخش ۴.۵ میلیون بهره‌بردار دارد و ۳۰ درصد اشتغال کشور مربوط به این حوزه است.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه کرد: از زمان ورود به مجلس به حوزه تقنینی صادرات توجه کردیم. زیرا کشوری هستیم که ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه محصولات کشاورزی داریم و جمعیت حدود ۵۰۰ میلیون نفری اطراف علاقمند به محصولات ما هستند و اگر در این راستا اقداماتی انجام دهیم در بخش ایجاد اشتغال و ارزآوری اقدامات بزرگی انجام خواهد شد. بنابراین در این راستا قوانین مندرس و کهنه را به روز کردیم.

وی همچنین در خصوص مباحث مطرح شده پیرامون قیمت‌گذاری دستوری گفت: در این باره جلسات متعددی برگزار کردیم و هنوز هم آمادگی داریم که در کمیسیون کشاورزی مجلس جلساتی برگزار کنیم و نقطه نظرات تولیدکننده‌ها را بشنویم.

عسکری با اشاره به ایجاد شورای قیمت‌گذاری برای تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات گفت:در گذشته شورای اقتصاد قیمت‌های محصولات کشاورزی را تعیین می کرد. یعنی تصمیم گیری از بالا به پایین بود. ولی شورا را تشکیل دادیم  که بدون دغدغه قیمت‌ها را تعیین کند. در فروردین ماه به حضور وزیر جهاد کشاورزی آنالیز همه استان‌ها را گرفتیم و با سود واقعی برای کشاورز به قیمت  ۱۷ هزارتومان برای گندم رسیدیم.

وی با اشاره به اینکه امسال پیش بینی می‌کنیم که ۹ میلیون تن گندم تحویل دولت داده شود گفت: امروز اعتقاد داریم و اجازه نمی‌دهیم تصمیمات خلق الساعه مانع تولید شود.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه اگر هزارتومان در بخش تغذیه هزینه کنیم نیاز نیست ۱۰ برابر آن را به درمان اختصاص دهیم، گفت: آمادگی داریم در بخش صادرات بیشتر، تولید باکیفیت تر و استفاده از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری نقطه نظرات تولیدکنندگان را بدانیم.

وی در پایان گفت: در بخش صادرات نتوانستیم بازاریابی خوبی انجام دهیم. اگر به خوبی بازاریابی کنیم کشورهای دیگر نمی‌توانند بازارهای ما را تصاحب کنند.

سرویس خبری: کشاورزی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *