اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

با توجه به افزایش قیمت کاکائو؛ شکلات کمیاب می‌شود؟

رئیس بخش تنظیم کننده کاکائو در ساحل عاج گفت این کشور فروش قراردادهای صادرات کاکائو را برای فصل ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۴ پس از باران شدید و سیل در مزارع در هفته‌های اخیر در بزرگ‌ترین کشور تولید کننده کاکائو در جهان متوقف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از رویترز، قیمت کاکائو در حال حاضر به دلیل نگرانی‌ها در مورد عرضه در سطح بی سابقه‌ای است و تعلیق فروش نیز برای این کشور آسیب زا خواهد بود که سازمان ملل می‌گوید ۴۰ درصد از درآمد صادراتی آن به کاکائو متکی است.

ایو براهیما کونه، مدیر کل شورای قهوه و کاکائو گفت که فروش قبل از تعلیق بیش از یک میلیون تن بوده است و کل تولید پیش‌بینی‌شده برای فصل جاری ۲.۲ میلیون تن بود. این تعلیق همچنین ضربه‌ای به خریدارانی مانند شرکت‌های تجاری عمده و شکلات‌سازانی مانند نستله خواهد بود.

ایو  افزود که برداشت اصلی کاکائو برای صادرات به بنادر از اکتبر آغاز می‌شود و انتظار می‌رود تولید به میزان قابل‌توجهی کاهش یابد. نگرانی در مورد عرضه، قیمت آتی کاکائو را به بالاترین حد در ۴۶ سال گذشته در هفته‌های اخیر و بیش از ۲۷ درصد از ژانویه افزایش داده است.

ساحل عاج و سایر تولیدکنندگان عمده کاکائو که حدود ۷۰ درصد تولید جهانی را تشکیل می‌دهند، در هفته‌های اخیر شاهد بارش‌های شدید گرمسیری بوده‌اند. چندین مزرعه کاکائو در مناطق کشت کاکائو در ساحل عاج در جنوب غربی و جنوب شرقی توسط باران‌های سیل آسا بین ۱۵ مه تا ۱۰ جولای زیر آب رفت.

سرویس خبری: بین الملل

منبع: رویترز

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *