اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

دبیر کمیته علمی و فنی انجمن صنایع لبنی کشور: محصولات لبنی با کیفیت بالا تولید می‌شود+ویدئو

شهریار دبیریان می‌گوید صادرات لبنیات به کشورهای اروپایی نشان از کیفیت مطلوب محصولات لبنی از درب دامداری تا تولید محصول نهایی دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، شهریار دبیریان دبیر کمیته علمی و فنی انجمن صنایع لبنی کشور در حاشیه دومین همایش صنعت لبنیات و صنایع وابسته در خصوص سرانه مصرف لبنیات به خبرنگار ما گفت: با توجه به استاندارد جهانی و در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی متاسفانه سرانه مصرف در کشور، به دلایل مختلف یک سوم جهانی است.

دبیریان بیان کرد: نیاز به فرهنگ سازی در خصوص مصرف شیر است ولی اینبار به جای آگاه نمودن دانش‌آموزان، کارشناسان و متخصصانی که صحبتشان در جامعه تاثیرگذار است را آشنا کنیم.

وی عنوان کرد: باید انجمن‌ها و گروه‌های پزشکی از کارخانجات بازدید کنند تا فرهنگ‌سازی موفق باشد. حدود ۴۰ سال است که بحث فرهنگ‌سازی ادامه دارد ولی با روش قبل به نتیجه نمی‌رسد.

این فعال صنعت لبنیات گفت: باید محصولات لبنی یارانه دریافت کنند تا قشر کم برخوردار نیز بتوانند از این فرآورده‌ها استفاده کنند.

وی در خصوص پیامدهای عدم مصرف شیر و لبنیات گفت: استفاده نکردن از لبنیات باعث بروز بیماری های خاموشی چون پوکی و نرمی استخوان و کوتاهی قد می‌شود، از این رو به برقراری شیر مدارس بسیار تاکید می‌شود زیرا بیشترین جذب کلسیم از سنین ۸ تا ۱۸ سالگی است.

دبیریان در خصوص کیفیت محصولات لبنی افزود: طی سالهای اخیر بر روی کیفیت محصولات لبنی بسیار کار شده است و صادرات به کشورهای اروپایی نشان از کیفیت خوب محصول شیر خام از درب دامداری تا عرضه محصول نهایی با کیفیت دارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: انجمن های لبنی و صنعت لبنیات آمادگی کمک به کارگاه‌ها و مغازه‌‌های تولیدات محصولات لبنی دارند تا این تولیدات بهداشتی صورت پذیرد و به دست مصرف‌کنندگان برسد.

شهریار دبیریان در پایان گفت: امیدواریم با طرح شیر مدارس در سال‌های آینده جامعه ای خوب و سالم از لحاظ قد و وزن داشته باشیم.

سرویس خبری: صنعت غذا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *