اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

برداشت ۵۴ هزار تن لیموترش در جنوب کرمان آغاز شد

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: عملیات برداشت لیمو ترش از سطح چهار هزار و ۱۷۵ هکتار از باغات بارور منطقه جنوب کرمان آغاز شده است و تا پایان شهریور با پیش بینی ۵۴ هزار تن برداشت می شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، از روابط عمومی این سازمان، صادق حسین زاده اظهار کرد: این محصول به صورت تازه خوری روانه بازار های مصرف داخل کشور و کشورهای حاشیه خلیج فارس می شود.

وی ادامه داد: جنوب کرمان دارای شرایط آب و هوایی متنوع با هشت شهرستان شامل جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، فاریاب، قلعه گنج، رودبار جنوب و جازمویان با سطح زیر کشت باغی ۸۶ هزار هکتار است که از این سطح حدود ۳۳ هزار هکتار انواع مرکبات اختصاص دارد.

به گفته وی جنوب کرمان مستعد کشت لیموترش است و بیشترین سطح زیر کشت این محصول در ۲ شهرستان منوجان و عنبر آباد قرار دارد.

وی اضافه کرد: استفاده از سامانه های آبیاری نوین، تغذیه مناسب و نظارت کارشناسان حوزه جهاد کشاورزی موجب می شود تا باغداران محصولی با کیفیت تولید کنند.‌

‌مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در عین حال یکی از مشکلات مهم باغداران از سال های گذشته را بیماری جاروک لیموترش برشمرد که باعث از بین رفتن شمار قابل توجهی از درختان لیموترش شده است.

وی توصیه کرد هنگام اصلاح و احیای باغات مرکبات به جای رقم حساس لیموترش محلی رقم مکزیکن لایم (Mexican lime) از ارقام پرشین لایم به دلیل خصوصیات کیفی بالا و مقاومت به بیماری جاروک از نهالستان های مجوز دار تهیه و جایگزین شود.

سرویس خبری: استان ها

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *