اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

اسپانیا به دنبال تبدیل شدن به چهارمین تولید کننده پسته جهان

سالانه ۷ هزار هکتار درخت پسته در اسپانیا کاشته می شود و پیش بینی می‌‌شود این کشور تا ۱۰ سال آینده به چهارمین تولید کننده پسته در جهان تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از فرش پلازا، سالانه ۷ هزار هکتار درخت پسته در اسپانیا کاشته می شود و پیش بینی می‌شود این کشور تا ۱۰ سال آینده به چهارمین تولید کننده پسته در جهان تبدیل شود.

در اروپا سالانه ۱۵۰ هزار تن پسته به عنوان یک خوراکی سالم مصرف می‌شود.

آمارهای وزارت کشاورزی و شیلات اسپانیا نشان می‌دهد در میان محصولات کشاورزی در حال کشت در این کشور، پسته از جمله بیشترین رشدها را تا سال ۲۰۲۱ داشته است.

دلیل روی آوردن کشاورزان در اسپانیا به کشت پسته، سوددهی خوب این محصول کشاورزی است. گزارشات نشان می‌دهد که در حال حاضر میزان تقاضای پسته در بازار جهانی بیشتر از میزان عرضه آن است؛ چرا که تولید کنندگان کمی از این محصول در جهان وجود دارد که از جمله آنها تولید پسته در ایالت‌های کالیفرنیا و آریزونای آمریکا، ایران و ترکیه است.

البته ترکیه فقط به میزان مصرف داخلی خود تولید پسته دارد.

میزان سطح زیر کشت پسته در اسپانیا ۶۰ هزار هکتار است که فعلا ۱۰ درصد آن بازدهی دارد چرا که ۵ تا ۶ سال طول می‌کشد تا درخت های پسته به ثمر دهی برسند.

در حال حاضر سوریه با تولید ۱۰ هزار تن پسته چهارمین تولید کننده پسته در جهان است و تخمین زده می شود که تولید اسپانیا تا ۱۰ سال دیگر از این رقم عبور کند.

سرویس خبری: بین الملل

منبع: فرش‌پلازا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *