اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

مدیرعامل انجمن تخصصی محصول چای: ارائه ۲ پیشنهاد جهت ارتقای بهره‌وری چای داخلی و رصد بازار

مدیرعامل انجمن تخصصی محصول چای، دمنوش، فرآورده‌های گیاهی ایران از پیشنهاد ۲ پروژه ملی در راستای ارتقای بهره‌وری چای داخلی و رصد و پایش بازار با کمک مراکز علمی و دانشگاهی به وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از ایرنا؛ احمدرضا بخشی با بیان اینکه انجمن تخصصی محصول چای، دمنوش، فرآورده‌های گیاهی در وزارت جهاد کشاورزی ثبت و جایگزین کمیسیون چای شده است، افزود: وظیفه این انجمن سیاست‌گذاری و ایجاد برنامه‌ریزی‌های دقیق و جامع در این بخش است.

وی اظهار داشت: دو پروژه ملی مذکور ایجاد شهرک صنعتی علمی چای، دمنوش و فرآورده‌های گیاهی و پایش و رصد سرزمینی این محصولات برای تهیه جامع آماری کامل است که مکاتباتش انجام شده و امیدواریم با نظر مثبت وزیر جدید جهاد کشاورزی به نتیجه برسیم.

مدیرعامل انجمن تخصصی محصول چای، دمنوش، فراورده‌های گیاهی تصریح کرد: ایجاد اولین شهرک صنعتی- علمی چای، دمنوش و فرآورده‌های گیاهی ایران با هم افزایی چند دانشگاه و موسسه آموزشی به وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد شده تا دانشجویان ضمن تحقیق و فعالیت در کارخانجات موجب ارتقای بهره‌وری در تولید چای داخلی شوند.

بخشی گفت: پایش سرزمینی در مورد محصولات چای، دمنوش و فرآورده‌های گیاهی ایران به صورت جامع آماری کامل با کمک نهاده‌های دانشگاهی انجام شود تا بتوانیم آمار دقیق در اختیار مقامات و دستگاه‌های دولتی مرتبط قرار دهیم و بتوانند برنامه‌ریزی‌های دقیقی برای تولید داشته باشند تا دیگر شاهد نبود برنامه‌های جامع در کشور نباشیم که منجر به مشکلات فعلی شود.

وی بر این باور است که این دو اقدام می‌تواند تولید و واردات چای کشور را در بازار به تعادل برساند که گاهی دچار وفور کالا و در برخی موارد دچار کاستی نشویم.

بر اساس این گزارش، طبق آمارهای موجود مصرف سالانه چای خشک کشور حدود ۱۰۰ هزار تن است که هر ساله بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تن از آن از محل تولیدات داخلی و مابقی از محل واردات از کشورهای هندوستان، سریلانکا و کنیا تامین می‌شود.

هر ساله بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تن برگ سبز چای در سطح ۲۲ هزار هکتار باغات چای شمال کشور تولید و استحصال می‌شود.

بر اساس آمارها، سالانه بیش از پنج میلیون تن چای تولید می‌شود که ایران رتبه دوازدهم تولید چای جهان قرار دارد.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *