اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

خرید تضمینی ۱۰۶ هزار تن کلزا از کشاورزان انجام شد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تضمینی ۱۰۶ هزار تن دانه روغنی کلزا در ۴ ماه نخست امسال از کشاورزان کلزاکار ۲۸ استان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید سعید راد با اعلام این که به طور میانگین ۹۷ درصد از مطالبات کلزاکاران کل کشور پرداخت شده است، گفت: در این میان، مطالبات کشاورزان کلزاکار ۱۶ استان به صورت ۱۰۰ درصد به حساب این عزیزان واریز شده است.

وی با اشاره به خرید بیش از ۱۰۶ هزار تن دانه روغنی کلزا در کشور و با اعلام اینکه ۴۸ درصد کلزا کشور از دو استان خوزستان و گلستان خریداری شده است، اظهار کرد: بعد از این دو استان، به ترتیب استان‌های مازندران، ایلام، اردبیل، قزوین، فارس، کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه، در رده‌های سوم تا دهم قرار دارند.

راد با بیان این که به ترتیب استان‌های گلستان و مازندران بالاترین میزان افزایش تولید را نسبت به سال گذشته تجربه کرده‌اند، تصریح کرد: پس از این دو استان، به ترتیب استان‌های کردستان، کرمانشاه، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی بیشترین رشد تولید را ثبت کرده‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان با تأکید بر افزایش بی‌سابقه تولید کلزا در استان‌های کردستان و خراسان رضوی خاطرنشان کرد: رشد تولید این محصول در کردستان ۱۰.۵ برابر و در خراسان رضوی ۹.۵ برابر سال گذشته بوده است؛ ضمن این که تولید دانه‌های روغنی در استان‌های کرمانشاه ۵ برابر، مازندران ۳.۵ برابر و بوشهر بیش از ۲ برابر شده است.

سرویس خبری: کشاورزی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *