اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

گلایه مندی شدید کشاورزان به تاخیر در اجرای قانون خرید تضمینی

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: علی رغم پیگیری های مکرر، امروز جلسه شورا برای تعیین تکلیف نرخ محصولات تشکیل نشد که کشاورزان نسبت به این امر معترض هستند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ عطااله هاشمی گفت: علی رغم پیگیری ها، امروز جلسه شورای قیمت گذاری برای تعیین تکلیف نرخ محصولات اساسی برگزار نشد.

او با بیان اینکه جلسه هفته گذشته شورای قیمت گذاری بلانتیجه بود، افزود: کشاورزان به عدم تعیین تکلیف نرخ محصولات اساسی برای سال زراعی جدید و بی توجهی به اصلاح به نرخ خرید تضمینی گندم بشدت گلایه مند هستند به طوریکه یکدیگر را به عدم نکاشتن گندم تشویق می کنند.

هاشمی ادامه داد: علی رغم آنکه تاکید ما بر آن بود که قرارداد کشت قراردادی از ابتدای مرداد منعقد شود، اما این امر صورت نگرفت و مجدد کشت قراردادی به تعویق افتاد. این درحالی است که اجرای کشت قراردادی یکی از الزامات طرح اصلاح الگوی کشت است.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: اگر کشت قراردادی بدرستی اجرا شود، کشاورزان ملزم به خرید و تحویل گندم به دولت هستند.

او گفت: در حال حاضر گلایه مندی کشاورزان به سبب اجرا نشدن قانون خرید تضمینی محصولات اساسی و بی توجهی به اصلاح نرخ گندم در سال زراعی جاری است که با استمرار این روند آینده روشنی پیش روی تولید نیست.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *