اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

تخم مرغ ۳۰ درصد کمتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: با توجه به مازاد تولید و فصل گرما، هرکیلو تخم مرغ ۳۰ درصدکمتر از نرخ مصوب درب مرغداری عرضه می شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمیدرضا کاشانی گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۵ تا ۳۶ هزارتومان است که متاسفانه ۳۰ درصد کمتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود.

به گفته او، با توجه به زیان ماه‌های اخیر مرغداران برآورد می‌شود که تولید تخم مرغ مرداد با کاهش ۳ تا ۴ هزارتنی به ۹۷ تا ۹۸ هزارتن برسد و بی شک با استمرار این روند در شهریور به ۹۵ هزارتن می‌رسد.

کاشانی کمبود نقدینگی مرغداران را یکی از چالش‌های جدی پیش روی تولید اعلام کرد و گفت: طی ۷ تا ۸ ماه اخیر، بانک‌ها تسهیلات سرمایه در گردش به بنگاه‌های تولیدی پرداخت نکردند که همین امر به رغم افزایش ۱۰ برابری هزینه‌های تولید، چالش‌های متعددی را برای مرغداران ایجاد کرده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن ادامه داد: بانک مرکزی سیاست‌های نادرستی در برابر تولید اتخاذ کرده که صدمات جبران ناپذیری این سیاست به بخش تولید وارد می‌کند.

او با بیان اینکه از ابتدای سال ۷۰ هزارتن تخم مرغ صادر شده است، گفت: بنابر آمار هفته‌ای یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزارتن تخم مرغ صادر می‌شود، اما با این وجود ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن تخم مرغ در روز مازاد بر نیاز کشور است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *