اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

ارتقاء سلامت دامداری‌ها و مرغداری‌ها با تولید کربنات کلسیم با کیفیت

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با راه‌اندازی خط تولید کربنات کلسیم برای مصرف دام و طیور، توانستند مکمل خوراکی را برای ارتقاء سلامت دام و طیور تامین کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از ایسنا، “کربنات کلسیم” خوراک دام مهمترین منبع تامین کلسیم مورد نیاز دام است که در گاوداری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمام بدن این موجودات زنده از کلسیم ساخته شده و این ماده باید از طرق مختلف نظیر غذا و یا دارو وارد بدن دام شود.

بهترین روش تامین کلسیم مورد نیاز در گاوداری‌ها و یا مراکز پرورش دام، استفاده از کربنات کلسیم خوراک دام در جیره غذایی است و یکی از شرکت‌های فناور، خط تولید این محصول مورد نیاز دامداری‌ها و مرغداری‌ها را راه‌اندازی کرده است.

سیدهاشم موسوی، مدیر مارکتینگ یکی از هلدینگ‌های فعال در حوزه دام و طیور و کشاورزی گفت: این هلدینگ با دارا بودن ۳ شرکت فناوری در زمینه تولید مکمل‌های خوراکی دام و طیور فعال شده و از ۲۰ سال قبل با تولید کربنات کلسیم کار خود را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه این شرکت اقدام به راه‌اندازی خط تولید کربنات کلسیم کرده است،‌ افزود: این شرکت اولین شرکت دارای مجوز برای تولید کربنات کلسیم است و این ماده را با بالاترین کیفیت به تولید می‌رساند.

موسوی با بیان اینکه کربنات کلسیم تولید شده به عنوان مکمل خوراک دام و طیور به مصرف می‌رسد، خاطرنشان کرد: این مکمل قادر به تامین کلسیم دام است و در تخم‌مرغ نیز از نازک شدن پوسته آن جلوگیری می‌کند، همچنین به تامین کلسیم در بدن دام کمک خواهد کرد.

مدیر مارکتینگ این هلدینگ، افزایش شیر در دام‌ها و جلوگیری از شکستگی استخوان دام را از دیگر مزایای این ماده نام برد و اظهار کرد: جلوگیری از راشیتیسم در دام، از دیگر مزایای مصرف این محصول است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *