اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران: تخم مرغ کماکان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود

ناصر نبی پور گفت: هم اکنون هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری به سبب مازاد تولید ناشی از فصل گرما ۵ تا ۶ هزارتومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ ناصر نبی پور گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۲ تا ۴۳ هزارتومان است که کماکان ۵ تا ۶ هزارتومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود. این درحالی است که در ماه‌های اخیر مرغداران هرکیلو تخم مرغ را حداقل ۱۰ هزارتومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می‌کردند.

او با بیان اینکه صادرات تخم مرغ در حال انجام است، افزود: بنابر آمار از ابتدای سال بیش از ۷۰ هزارتن تخم مرغ صادر شده است. همچنین ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ تن تخم مرغ از مرغداران خرید حمایتی شده است.

نبی پور با بیان اینکه مشکلی در تولید تخم مرغ نداریم، گفت: بنابر آمار ماهانه بالای ۱۰۰ هزارتن تخم مرغ در کشور مصرف می‌شود، درحالیکه نیاز کشور ۸۵ تا ۹۰ هزارتن است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: ذرت و کنجاله سویا اصلی‌ترین جیره  غذایی طیور است که متاسفانه مرغداران همچنان با مشکل تامین کنجاله سویا روبرو هستند به طوریکه در بازار آزاد با نرخ ۳۲ هزارتومان به سختی خریداری می‌کنند.

او قیمت مصوب هرکیلو تخم مرغ برای مصرف کننده را ۵۶ هزارتومان معادل شانه‌ای ۱۱۲ هزارتومان اعلام کرد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *