اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

خرید تضمینی گندم در آستانه رکوردشکنی است

وزیر جهادکشاورزی گفت: تا کنون نزدیک به ۱۰ میلیون تن خرید گندم انجام شده است و طی شنبه تا یکشنبه هفته بعد این میزان با روند فعلی از ۱۰ میلیون تن هم عبور می‌کند که یک رکورد است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از ایسنا، محمدعلی نیکبخت در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: در تیرماه ۱۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار جوجه‌ریزی داشتیم‌. در مرداد هم به همین سمت می‌رویم. این در صورتی است که در ۱۰ تا ۱۲ ماه گذشته چنین میزانی نداشته‌ایم. تأکید ما بر تأمین به‌موقع نهاده‌ها است تا با افزایش سقف جوجه‌ریزی در داخل کشور نیاز را تأمین کنیم.

وی افزود: واقعاً امکان تأمین همه گوشت مرغ و گوشت قرمز مورد نیاز برای جمعیت حدود ۸۵ میلیون نفری کشور با واردات ممکن نیست و بر همین اساس وزارت جهادکشاورزی تلاش خود را بر تولید داخلی و حمایت از تولیدکنندگان ایرانی قرار داده است.

وزیر جهادکشاورزی درباره خرید تضمینی گندم هم اظهار کرد: تا الان نزدیک به ۱۰ میلیون تن خرید گندم انجام شده است و طی شنبه تا یکشنبه هفته بعد این میزان با روند فعلی به ۱۰ میلیون تن هم عبور می‌کند که یک رکورد است. از ۱۱ و نیم میلیون تن نیاز کشور ما ۱۰ میلیون تن را در کشور تولید می‌کنیم. بازپرداخت آن هم با تأکید رئیس‌جمهوری به سازمان برنامه و بودجه مبنی بر اینکه طلب کشاورزان دیون ممتازه است، در اولویت قرار دارد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *