اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

ظرفیت های بخش کشاورزی برای صادرات به آفریقا

سفیر ایران در گینه گفت: تلاش خواهیم کرد از مجموع توانایی های کشور در تولیدات کشاورزی و صنایع تبدیلی مخصوصا دانش فنی و مهندسی و شرکت های دانش بنیان که توانایی بالایی است در آفریقا استفاده شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از مهر، جمشید پرویزی، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در گینه درباره کمک بخش کشاورزی ایران به کشورهای آفریقایی گفت: استعدادهای کشاورزی در آفریقا در حال شکوفایی است و به دلیل بحران اوکراین توجه به منابع غذایی در سایر نقاط کره زمین در حال افزایش است و همین امر باعث شده نیاز برای ماشین آلات و تجهیزات ادوات کشاورزی زیاد شود.

وی افزود: تقاضا برای تجهیزات سخت افزاری کشاورزی تقریباً در ملاقات‌هایی که بین مقامات ایرانی و برخی کشورهای آفریقایی رخ داد، اعلام شد.

وی با اشاره به اینکه در محل مأموریت به عنوان سفیر پیگیر خواهیم بود تا از ظرفیت‌های صادراتی ایران به آفریقا استفاده شود، ادامه داد: این توانایی در بخش کشاورزی ایران وجود دارد و موضوع ارتباطات بخش کشاورزی با آفریقا پیگیری خواهد شد.

این فعال حوزه سیاست خارجی کشور تاکید کرد: کشورهای غرب آفریقا با توجه به بهره‌مندی از منابع زیرزمینی و دسترسی به سرمایه، در جستجوی صنعتی و بهبود توسعه زندگی شهری هستند زیرساخت‌های لازم را ندارند و در زمینه تأمین انرژی و برق با مشکل مواجه هستند نیاز به ژنراتور در آفریقا در واحدهای صنعتی و منازل مسکونی و آپارتمانی جدی است و خوشبختانه این نیازمندی در تراکتورسازی ایران قابل تأمین است.

وی با بیان اینکه ژنراتورهای متفاوت با قدرت و توان مختلف در ایران تولید می‌شود، عنوان کرد: قیمت‌های تولیدات تراکتورسازی بسیار رقابتی و کمتر از بازار جهانی است که تلاش خواهیم کرد از مجموع توانایی‌های کشور در تولید صنعتی و صنایع تبدیلی مخصوصاً دانش فنی و مهندسی و شرکت‌های دانش بنیان که توانایی بالایی است در آفریقا شناسانده شود.

پرویزی آمار رسمی مراودات ایران و گینه را بسیار کم عنوان کرد و گفت: آمار رسمی رقم بالایی نیست و می‌توانیم آمار ۲۰۰ هزار یورو را اعلام کنیم اما به دلیل تحریم‌ها شرکت‌های ایرانی ناچار هستند از روش‌های متفاوتی برای صدور کالاها با واسطه و بی واسطه استفاده کنند و کالاهای ایرانی ناچار با عنوان‌های و برندهای ملیت‌های دیگر و مبادی متفاوتی به آفریقا صادر می‌شود لذا آمار رسمی رقم کمی است اما آمار واقعی فراتر از این ارقام است و بازار در آفریقا برای محصول ایرانی وجود دارد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: مهر

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *