اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

جلسه شورای قیمت گذاری به فردا موکول شد

قرار بود روز دوشنبه ۳۰ مرداد جلسه شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی برگزار شود اما این جلسه به فردا چهارشنبه اول شهریور موکول شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از مهر، تعیین قیمت ۳۲ قلم کالای اساسی شامل ۱۷ محصول زراعی و ۱۵ قلم باغی در سال زراعی جدید ۱۴۰۲-۱۴۰۳ محور جلسه فردا شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی بوده که هر سال در نیمه نخست سال تعیین می‌شود. همچنین بررسی نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری (۱۴۰۱-۱۴۰۲) از دیگر محورهای مورد بحث در این جلسه خواهد بود. در حال حاضر قیمت هر کیلو گندم از سوی دولت نرخ پایه ۱۱.۵۰۰ تعیین شده و با یارانه دولت به این محصول استراتژیک به ۱۵ هزار تومان می‌رسد. اما با این وجود گندم کاران عنوان می‌کنند این مبلغ پایین‌تر از هزینه تمام شده آنها است.

به گفته مدیرعامل بنیاد ملی گندم کاران تا صبح امروز ۳۱ مرداد خرید تضمینی گندم با رشد بیش از ۴۰ درصدی به ۱۰ میلیون و ۵ هزار تن رسیده است. علی قلی ایمانی از واریز ۱۰ هزار میلیارد تومان (همت) از مطالبات معوق گندم کاران در روز گذشته خبر داد و گفت: این مبلغ برای کسانی واریز شد که با وجود تحویل محصول مبلغی دریافت نکرده بودند.

وی افزود: به این ترتیب تا کنون ۷۲ همت به گندم کاران پرداخت شده و مسؤولان قول مساعد داده‌اند تا هفته آینده با گندم کاران تسویه خواهد شد. البته اگر در جلسه شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی قیمت گندم تجدیدنظر شود مبلغ باقی مانده بیش از ۸۰ همت خواهد بود.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: مهر

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *