اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی: عرضه دام زنده کم شد/ گوسفند زنده کیلویی ۲۰۰ هزار تومان

علی اصغر ملکی گفت: در زمان حاضر نرخ دام زنده در حدود هر کیلوگرم ۲۰۰هزار تومان است و در نتیجه قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه بره نر ایرانی ۴۳۰هزار تومان، بره ماده ۴۱۵هزار تومان و میش ۳۵۰هزار تومان است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از تسنیم؛ علی‌اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اظهار داشت: به‌دلیل خشکسالی در سال‌های اخیر و گرانی نهاده‌ها تعداد جمعیت دامی کاهش یافته است و دامداران دام‌های مولد خود را به‌سمت کشتارگاه‌ها برده‌اند.

وی افزود: در سال جاری نیز با توجه به بارش‌هایی که وجود داشته است، دام خود را نگهداری کرده‌اند تا در ماه‌های آینده که بازار بهتری دارند عرضه کنند و اکنون از علوفه ارزان‌قیمت استفاده می‌کنند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: در زمان حاضر نرخ دام زنده در حدود هر کیلوگرم ۲۰۰ هزار تومان است و در نتیجه قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه بره نر ایرانی ۴۳۰ هزار تومان، بره ماده ۴۱۵ هزار تومان و میش ۳۵۰ هزار تومان است.

وی تصریح کرد: گوشت‌های وارداتی منجمد و گرم نیز به بازار آمده است و توسط میادین میوه و تره‌بار به‌صورت بسته‌بندی‌شده با نرخ مصوب توزیع می‌شود که در مقایسه با گوشت‌های ایرانی قیمت کمتری دارند.

ملکی گفت: با عرضه بیشتر گوشت‌های وارداتی قیمت این محصول در بازار متعادل می‌شود که با توجه به سفر رئیس جمهور به کنیا واردات گوشت از این کشور نیز در حال انجام است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اضافه کرد: با وجود کاهش عرضه گوشت قرمز تقاضا نیز برای خرید این محصول نیز کاهش یافته است اما مهر ماه با افزایش تقاضا برای خرید این محصول مواجه می‌شویم که از حالا باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *