اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

عضو شورای ملی زعفران: سطح زیر کشت زعفران به ۱۳۰ هزارهکتار رسید

علی حسینی سطح زیرکشت زعفران را ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزارهکتار اعلام کرد و گفت: با توجه به عملکرد متفاوت مزارع زعفران، پیش بینی دقیقی راجع به تولید تا پایان فصل برداشت نمی‌توان داشت.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی حسینی با بیان اینکه برداشت نوبرانه زعفران از اواسط مهر آغاز می شود، گفت: برداشت زعفران در اوایل آبان به انبوه می رسد، اما به طور کلی تا پایان فصل برداشت نمی توان پیش بینی دقیقی راجع به تولید نهایی زعفران داشت.

به گفته او، با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور، کشت گیاه زعفران کاملا سازگار با شرایط اقلیمی کشور است، اما برخی کشاورزان تصور می‌کنند بدون رسیدگی به مزارع زعفران می‌توانند محصول خوبی برداشت کنند، درحالیکه کشاورزانی که به مزارع زعفران خوب رسیدگی می‌کنند، عملکردشان در واحد سطح به مراتب بالاتر است.

حسینی سطح زیرکشت مزارع زعفران را ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزارهکتار اعلام کرد و گفت: کشاورزان در بحث کاشت، داشت و برداشت آخرین دستاورد‌های علمی خود را باید به زمین منتقل کنند که در صورت تحقق دیگر نگران مازاد تولید نیستند.

عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه ۲۰ درصد زعفران تولیدی در داخل مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: طبق تجربه سنوات گذشته عمده تقاضا برای خرید زعفران در ایام محرم و صفر و ماه رمضان است که مصرف در این ایام بصورت سنتی افزایش می‌یابد و بالاترین حد خود می‌رسد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *