اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

مدیرعامل اتحادیه دام سبک: پتانسیل تامین ۱۰۰ درصدی گوشت قرمز وجود دارد

افشین صدر دادرس گفت: با فراهم شدن زیرساخت های لازم در راستای جبران کاهش جمعیت دام مولد، پتانسیل تامین ۱۰۰ درصدی گوشت قرمز در داخل وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ افشین صدردادرس مدیرعامل اتحادیه دام سبک با بیان اینکه واردات گوشت قرمز کماکان ادامه دارد،گفت: بنابر آمار روزانه ۱۲۰ تن گوشت وارد کشور می‌شود، اما براساس تجربه سنوت گذشته، واردات در کوتاه مدت تاثیری بر بازار داخل و قیمت برای مصرف کننده نداشته است.

او قیمت کنونی هرکیلو دام سبک زنده را ۱۸۰ تا ۱۹۰ هزارتومان اعلام کرد و افزود: براین اساس قیمت منطقی هرکیلو گوشت گوسفندی برای مصرف کننده ۳۸۰ تا ۳۹۰ هزارتومان است.

صدردادرس ادامه داد: آمار کشتار دام کشتارگاه‌ها و واردات گوشت از گمرک در سال گذشته نشان می‌دهد که سرانه مصرف ۷.۴ کیلوگرم است که این میزان گوشت با احتساب جمعیت دام داخل قابل تامین است.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک با بیان اینکه مشکلی در تامین گوشت نداریم، گفت: پتانسیل تولید گوشت قرمز در داخل وجود دارد، هرچند اتخاذ برخی سیاست‌ها در چندسال اخیر منجر به کاهش جمعیت دامی شد که با ایجاد انگیزه برای دامدار شاهد رونق تولید خواهیم بود.

او گفت: با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای جبران کاهش جمعیت دام مولد، خودکفایی مجدد در تولید گوشت قرمز دست یافتنی است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *