اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

خرید لیموترش در هرمزگان از مرز ۱۰ هزار تن گذشت

رئیس اداره بازرگانی تعاون روستایی هرمزگان گفت: خرید لیموترش در استان هرمزگان از مرز ۱۰ هزار تن گذشت.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از ایسنا؛ محمدرضا ماندگاری در همین خصوص، اظهار کرد: خرید توافقی لیمو ترش در استان هرمزگان با با رشد سه برابری، از مرز ۱۰هزار تن گذشت.

وی تصریح کرد: با هدف ایجاد تعادل و توازن در بازار عرضه لیموترش از ابتدای فصل خرید تاکنون ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن لیموترش مازاد بر نیاز باغداران خریداری شده است.

رئیس اداره بازرگانی تعاون روستایی هرمزگان با بیان اینکه چهار مرکز خرید هشتبندی، جغین، آبنمای رودان و برنطین در شهرستان‌های رودان و میناب کار خرید را بر عهده دارند، گفت:  لیمو ترش بسته به نوع درجه از هفت تا ۱۰ هزار تومان از باغداران خریداری می شود.

وی افزود: میزان خرید لیموترش از باغدارن استان با ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن نسبت به مدت مشابه سال قبل سه برابر شده که این میزان برای نخستین بار در استان خریداری شده است.

ماندگاری خاطرنشان کرد: عمده محصول خریداری شده به مراکز خشک کن در آبنمای رودان، حاجی‌آباد، جغین و هشتبندی جهت فرآوری و تبدیل به لیمو عمانی ارسال شده و بخش کمی نیز جهت تولید کنسانتره به کارخانه سنوس جیرفت ارسال شده است.

 وی با بیان اینکه وجه خرید لیموترش در سامانه ثبت و بزودی به حساب باغداران واریز می‌شود، گفت: مرحله اول پرداختی در سامانه ثبت و جهت واریز به حساب باغداران ارسال شده است.

سرویس خبری: استان ها

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *