اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

خرید تضمینی کلزا ۱۰ هزارتن افزایش یافت

معاون وزیر جهاد از افزایش ۱۰ هزار تُنی خرید دانه روغنی کلزا نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: تا امروز بیش از ۳ هزار میلیارد تومان کلزا از کلزاکاران کشور خریداری شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ سید سعید راد گفت: سال گذشته تا این تاریخ، کمتر از ۱۰۰ هزار تُن کلزا خریداری شده بود که امسال این میزان با افزایش ۱۰ هزار تن، به حدود ۱۱۰ هزار تُن افزایش یافته است.

او با بیان اینکه تا این تاریخ، ۳ هزار و ۶۹ میلیارد تومان کلزا از کشاورزان خریداری شده است، افزود: تاکنون حدود ۷۰ درصد مطالبات کلزاکاران پرداخت شده و پرداخت باقی‌مانده مطالبات این عزیزان نیز در دست پیگیری است.

خوزستان، گلستان و مازندران، پیشتاز خرید کلزا در کشور

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اینکه ۵۵ درصد خرید کلزای کل کشور در سه استان خوزستان، گلستان و مازندران صورت گرفته است،گفت: براین اساس از کشاورزان استان خوزستان حدود ۳۱ هزار تُن، استان گلستان بیش از ۲۰ هزار تُن و استان مازندران بیش از ۹ هزار تُن کلزا خریداری شده است.

به گفته او، بعد از این سه استان، به ترتیب استان‌های ایلام، اردبیل، قزوین، فارس، کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه در رتبه‌های چهارم تا دهم خرید کلزا قرار دارند.

راد گفت: علاوه بر این تاکنون ۵ هزار و ۵۶۳ تُن نیز محصول گلرنگ به ارزش ۱۳۸ میلیارد تومان از کشاورزان ۵ استانِ اصفهان، فارس، لرستان، کرمانشاه و کردستان خریداری شده است.

سرویس خبری: کشاورزی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *