اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

مدیرعامل گروه صنعتی نجاتی”آناتا” در گفتگو با اگروفودز:عمده مشکل تولیدکنندگان تامین ارز است/صادرات سی میلیون یورویی آناتا +ویدئو

محمد جواد سالک نجاتی می گوید، با ورود خطوط جدید این شرکت و افزایش ظرفیت تولید، صادرات سی میلیون یورویی این شرکت در سال آینده افزایش خواهد یافت.

،مهندس محمد‌جواد سالک نجاتی مدیریت محترم گروه نجاتی” آناتا” در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات به خبرنگار ما گفت : آناتا در نمایشگاه های شیرینی و شکلات محصولات جدید را لانچ می کند و امسال نیز محصول جدید “کیک هر روز با مغز پاستیلی ” را رونمایی کردیم و ان‌شاالله در سال آینده هم که خطوط تولیدی که خریداری شده به‌علت خلف وعده امسال نتوانستیم در این نمایشگاه محصولات بیشتر و جدید را لانچ کنیم و ان شالله در سال آینده با پنج یا شش محصول جدید در این نمایشگاه حضور خواهیم یافت.

مدیرعامل شرکت صنایع غذایی آناتا در خصوص خبر اختصاص دو درصد مالیات بر صادرات غیرنفتی بیان کرد: هر‌چقدر هزینه‌ها بالاتر برود تاثیر منفی در صادرات خواهد داشت ولی آن عوارضی هم که قبلا گذاشته بودن امسال حذف شده است و از طرفی دولت گفته که هر‌ که صادرات کند و ارزش را برگرداند تا سال ۱۴۰۱ امور مالیاتی آن اظهارنامه را قبول کرده و در فعلا چیزی از این بابت از ما مطالبه نکردند .

برای مشاهده واضح این ویدئو روی مربع پایین صفحه کلیک کنید و فیلتر شکن را خاموش کنید

این تولیدکننده کشور در خصوص انتظاری وی دولتمردان عمده مشکلاتی که تولید کنندگان درگیر آن هستند،چه شرکت‌هایی که صادرات دارند چه شرکتهایی که صادرات ندارند، بانک مرکز تخصیص ارز را می دهد ولی متاسفانه تامین ارز انجام نمی شود.

وی افزود : در حال حاضر عمده مشکلات صنعت ما تامین ارز است، مشکلات زیاد است یک روز سامانه کار نمی‌کند روز دیگر از معاونت غذا نمی‌توانیم کد‌آی آرسی بگیریم یا چالش هایی با معاونت ارشاد داریم ، این مشکلات، حل‌شدنی هست ولی الان این صنعت فقط عمده مشکلش تامین ارر می باشد.

نجاتی نمایشگاه امسال را عالی ارزیابی کرد و گفت: هر سال این نمایشگاه بهتر از قبل برگزار می شود.

مدیرعامل گروه صنایع غذایی نجاتی “آناتا” خاطر نشان کرد: این گروه بالغ بر ۳۸۰۰ پرسنل دارد در این یک سال اخیر سی و پنج میلیون یورو ماشین‌آلات درجه یک اروپایی خریداری کردیم و ان‌شاالله تا پایان امسال و بخشی دیگر در سال ۱۴۰۳ محصولات جدید به بازار عرضه خواهد شد بالطبع با توجه به اینکه صادرات این شرکت سی میلیون یورو صادرات داشته با افزایش صادرات مواجه خواهد بود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *