اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

مدیرعامل شرکت پگاه تهران در گفتگو با اگروفودز خبر داد: رونمایی از محصولات دوغ گاز دار، ماست سوزمک و پنیر سنتی + ویدئو

دکتر جعفر میر از آمادگی کامل پگاه در مشارکت در طرح توزیع شیر مدارس خبر داد و گفت در این زمینه پگاه تهران منحصرا برنامه های جانبی چون back to school را ارائه می کند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی”اگروفودز”، دکتر جعفر میر مدیرعامل شرکت پگاه تهران در حاشیه دهمین نمایشگاه چای، قهوه و نوشیدنی ها به خبرنگار ما گفت: پگاه تهران در حوزه‌ی نوشیدنی‌ها اخیرا یک نوع دوغ گازدار رونمایی کرد و ضمن اینکه یک نوع ماست محلی ترش به نام ماست سوزمک یک نوع پنیر جدید به نام پنیر سنتی را رونمایی و اخیرا به بازار عرضه کردیم.

مدیرعامل شرکت پگاه تهران افزود: شرکت پگاه تهران و به طور کل صنایع شیر ایران سال‌هاست که صادرات محصولات خود را به کشورهای مختلف مخصوصا کشورهای همسایه دارد که در حال حاضر به کشورهایی نظیر عراق، افغانستان داریم و کشورهای حوزه اوراسیا ، امارات، پاکستان صادرات داریم و تمامی کشورهای اطراف را کامل تحت پوشش قرار داده ایم.

برای مشاهده واضح ویدیو روی مربع زیر کادر بزنید و ترجیحا فیلتر شکن خاموش باشد

دکتر میر بزرگترین چالش صنعت لبنیات را در مرحله نخست بحث قیمت‌گذاری‌های دستوری عنوان کرد و تصریح کرد: این مسئله تا حد زیادی اقتصادی‌بودن این صنعت را زیر سئول می برد و موجب می شود تولید کنندگان کمتر راغب به تولید محصولات لبنی شوند .

وی به چالش هایی که بر اثر تحریم‌ها متوجه تولید‌کنند‌ه ها می شوند اشاره کرد و گفت : تامین مواد اولیه، مواد بسته‌بندی، همچنین تامین علوفه برای دامدارن از جمله معضلات صنعت لبنی هستند که اگر این موارد حل شود تا حد زیادی این صنعت شاهد رشد بالایی خواهد بود.

مدیرعامل شرکت پگاه تهران ضمن تقدیر از کیفیت دهمین نمایشگاه نوشیدنی ها خاطرنشان کرد: طبیعتا هر‌چقدر که ما کاری را تجربه می‌کنیم قطعا در آینده می‌توانیم از این تجربیات استفاده بهتری بکنیم، نمایشگاه امسال خیلی بهتر از سال گذشته بود و عملا شاهد حضور شرکت‌کنندگان خوبی در این رویداد بودیم.

این فعال صنعت لبنی با اشاره به تخصصی بودن نمایشگاه نوشیدنی ها افزود: بعد تخصصی نمایشگاه نقطه قوت آن بود که باعث شد افرادی از این نمایشگاه بازدید کنند که در این صنعت به دنبال بازارهای فروش باشند و یا تامین‌کنندگانی که به منظور ارائه محصولات خود بودند،حضور موثری داشته باشند و این موضوع مهم‌ترین نقطه قوت این نمایشگاه محسوب می شد.

دکتر میر در ادامه با توصیه به مصرف لبنیات به در کشور گفت: به مصرف‌کنندگان توصیه می‌کنم با‌توجه‌به اینکه سرانه ی مصرف لبنیات در کشور ما به دلایل مختلف کاهش پیدا کرده، حتما روزی یک لیوان شیر میل در برنامه غذایی خود داشته باشند و همین‌طور محصولات لبنی را از هر برندی که تمایل دارند مصرف کنند، چرا که کمبود کلسیم و بسیاری از بیماری‌هایی که ممکن است گریبانگیر هر فردی شود از طریق مصرف لبنیات به شدت کاهش می یابد.

مدیرعامل شرکت پگاه تهران از برنامه ریزی دولت برای توزیع شیر مدارس خبر داد و افزود: ما نیز برای این موضوع اعلام آمادگی کردیم که در طرح‌های شیر مدارس شرکت کنیم ولی جد از آن طرح شروع مدارس که اسم آنرا back to school گذاشتیم، محصولات یک نفره را با تخفیفات بسیار خوب و ویژه هم به فروشگاه‌ها عرضه می کنیم، که مدارس این محصولات را برای بوفه‌هاشون بتوانند تهیه نمایند. ضمن‌اینکه آمادگی کامل برای ۷۰ نوبت توزیع شیر به مدارس که از طرف دولت در حال برنامه ریزی است،را داریم.

دکتر میر در پایان از طرف شرکت پگاه بار دیگر جامعه را به مصرف لبنیات دعوت کرد و گفت: چون پگاه طعم خوش سلامتی است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *