اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

مدیرعامل شرکت پگاه گلپایگان در گفتگو با اگروفودز:علاوه برتولید انواع پنیر و دوغ،محصولات پودری جدید و فانکشنال را به بازار عرضه می کنیم+ویدئو

محمدمهدی گرجی می گوید: محصولات شرکت پگاه گلپایگان از کشورهای همسایه و اوراسیا، روسیه تا استرالیا صادر می شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی”اگروفودز”،مهندس محمد مهدی گرجی مدیرعامل شرکت پگاه گلپایگان در حاشیه دهمین نمایشگاه نوشیدنی ها به خبرنگار ما گفت: شرکت پگاه گلپایگان یشتر تولیداتش در حوزه‌ی محصولات پنیری می باشد ولی در حوزه نوشیدنی پگاه گلپایگان چند مدل دوغ تولید می‌کند که از جمله نوشیدنی‌های معروف و سنتی حوزه‌ی لبنی محسوب میشود و در بازار هم خواهان خاص خود را دارد و هم اکنون با ظرفیت بالا و قابل‌توجه مشغول تولید آن هستیم.

مدیرعامل پگاه گلپایگان افزود: در بخش توسعه‌ی تولید نیز هم در گروه پنیر‌ها برنامه ریری صورت گرفته که پنیرهایی که مناسب بازار به ویژه بازار صادرات هستند، تولید کنیم .

برای مشاهده واضح ویدیوی زیر فیلترشکن را خاموش و روی مربع زیر فیلم کلیک کنید

گرجی در ادامه بیان کرد: با امکاناتی که در اختیار داریم این فرصت را به ما می‌دهد که بتوانیم برای صادرات علی‌الخصوص در حوزه اوراسیا که بازار نوظهوری در بحث مصرف محصولات لبنی محسوب می شود، حرکت‌های جدیدی در تولید لخته اولیه و سایر محصولات فعالیت بیشتری انجام دهیم.

وی افزود: در حوزه‌ی محصولات پودری هم شرکت پگاه گلپایگان فعالیت‌های خوبی داشته و محصولات پودری جدید و فانکشنال را به بازار عرضه می کند که به یک نوعی این محصولات منحصر‌به‌فرد در این صنعت است که پایه آن بر اساس آب پنیر سنتی است که به میزان کافی در اختیار داریم و این محصول یک زمانی مازاد بود و معضلی برای صنعت لبنی محسوب می شد ولی هم اکنون به‌عنوان یک محصول بسیار ارزشمند و بسیار ذی قیمت مطرح است.

مدیرعامل شرکت پگاه گلپایگان خاطر نشان کرد : در سایر گروه نوشیدنی‌ها شرکت صنایع ایران در سایر شرکت‌های تابعه خود فعالیت‌های خوبی انجام داده و نوشیدنی‌های گازدار را تولید کرده و برنامه‌ای برای بحث تولید نوشیدنی‌های انرژی‌زا در برنامه کار می باشد که در برنامه توسعه محسوب می شود..

وی افزود: هم اکنون شرکتهای پگاه ارومیه و پگاه اراک که هر‌کدام با برند خودشان به نام های پدیده و ویتانوش در حال تولید آبمیوه با‌کیفیت هستند.

وی در ادامه گفت: حضور در نمایشگاه این فرصت‌ را به ما داد که هم از فعالیت رقبا در این حوزه اطلاع پیدا کنیم ضمن اینکه منبع تامین‌کننده‌ها را بهتر بشناسیم و انشاالله بتوانیم با کم‌و‌کیف بسیار بهتر همنام با نام پگاه محصولاتی با این کیفیت وارد عرصه بازار نوشیدنی‌ها بکنیم.

گرجی در خصوص صادرات محصولات لبنی به سایر کشور گفت: پگاه گلپایگان محصولاتش به کشورهای همسایه عراق، افغانستان، پاکستان،کشوروهای حوزه شمالی، اوراسیا، روسیه ، استرالیا و ارمنستان صادر می‌شود و جالب اینجاست که پنیرهای پگاه گلپایگان در استرالیا رفته و توی بازارشان مورد استقبال قرار گرفته است .

مدیرعامل شرکت پگاه گلپایگان خاطرنشان کرد: چند سال قبل هم یک محموله به آمریکا صادر کردیم که خیلی جالب بود بسیار راحت استانداردهای آنجا پذیرفته شد و در بازار نیز مورد استقبال قرار گرفت اما به‌خاطر شرایط تحریمی متاسفانه ادامه دار نشد ولی این پتانسیل و قابلیت و توانایی در صنایع شیر ایران و پگاه گلپایگان برای توسعه صادرات و صادرات انواع محصولات لبنی کیفیت قابل‌قبول و مطابق استانداردای جهانی وجود دارد.

این فعال صنعت لبنی یکی از چالش های صنعت لبنی را بحث شیر خام و کیفیت آن عنوان کرد و گفت: استاندارد شیر خام استاندارد تشویقی است و از طرفی استاندارد محصولات لبنی استاندارد اجباری است.

وی افزود: این بحث شیر خام باید در نهایت رفته‌رفته اصلاح شود و مراکز جمع‌آوری و مراکز سنتی تولید شیرخام جایشان را به مراکز صنعتی و بزرگ بدهند تا شاهد ارتقا خیلی خوبی در کیفیت شیرخام باشیم،این اتفاق واقعا در بخش قابل‌توجهی از شیر خام کشور افتاده ولی باید بقیه آن هم تکمیل شود تا ما بتوانیم در صادرات محصولات حرفی برای گفتن داشته باشیم و بتوانیم در تولید شیر خشک نوزاد و سایر اقلامش حرفی برای گفتن داشته باشیم.

گرجی تصریح کرد: امروزه کیفیت شیر خام نقش بسیار تاثیرگذار و تعیین‌کننده‌ای در کم‌و‌کیف صادرات دارد و پایه اصلی آن نیز شیر خام هست و اگر این مطابق استاندارد باشد، با توجه به امکانات و تجهیزات تولید که اغلب تکنولوژی‌های موجود در کشورهای اروپایی هست در شرکت‌های گروه پگاه می توانیم با کیفیتی که دنیا مد‌نظرشان است و محصول تولید وصادر بکنیم و به این ترتیب برای کشور هم ارز‌آوری داشته باشیم و بتوانیم توسعه‌ی اشتغال را عملی کنیم،این بحثی که مقام معظم رهبری تاکید دارند واقعا با تلاش و کار و کوشش و توجه جدی به کیفیت می‌توان اتفاق های خوب بیافتد.

مدیرعامل شرکت پگاه گلپایگان در پایان گفت: ب مصهرف‌کنندگان عزیز توصیه می کتم که به محصولات تولید داخل اعتماد داشته باشند، بهترین کیفیت‌ها، بهترین استاندارد‌ها رعایت میشود، در تمام حوزه‌ها اغلب شرکت‌ها به یک فضای رقابتی مناسب وارد‌شدند و کار به خوبی پیش می رود. این نمایشگاه‌ها موید تلاش همه دست‌اندرکاران صنعت در حوزه‌ی غذا و نوشیدنی ها می باشد که ما شاهد زحمات و نوآوری‌های همکاران هستیم . ایرانی‌ها باید به خودشان با این تولید محصولات ببالند و افتخار کنند . یک سری از افکار و ایده‌هایی که به مصرف محصولات خارجی در حوزه محصولات صنایع غذایی تاکید داردباید کم‌رنگ شود چرا که بهترین برندها را داریم که مورد استقبال بازارهای جهانی هستند، اغلب در کانادا، در کشورهای اروپایی شاهدش هستیم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *