اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

سروش سردشتی در آئین افتتاحیه صنایع غذایی موجان:تولید محصول با کیفیت و سلامت محور یکی از اهداف مهم مجموعه است+ویدئو

سردشتی معتقد است، تولیدکنندگان کشور در وضعیت کنونی تحریم ها و جنگ اقتصادی ،سرداران اقتصادی کشور هستند که با وجود چالش های بزرگ در تولید، در جهت ثبات و رشد اقتصادی کشور حرکت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی”اگروفودز”مهندس سروش سردشتی در حاشیه آئین افتتاحیه رسمی کارخانه صنایع غذایی موجان به خبرنگار ما گفت: مجموعه فرآورده‌های پروتئینی موجان مشتمل بر پنج خط است که خطوط فرآورده‌های سوخاری، همبرگر، قطعه‌بندی مرغ ،قطعه‌بندی گوشت، سوسیس و‌ کالباس و در چند ماه آینده خط ساندویچ کلاپ هم به این موضوع اضافه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت صنایع غذایی موجان افزود :در حالی آیین افتتاحیه این مجموعه را داریم که ما یک سال پیش عملا آماده این مراسم بودیم اما به‌دلیل مشکلات متعددی که گریبانگیر تمامی تولیدکنندگان است،ما دچار چالش بودیم و امسال توفیق انجام این مراسم را داشتیم .

برای مشاهده واضح ویدیوی زیر فیلترشکن را خاموش و روی مربع زیر فیلم کلیک کنید

سردشتی با اشاره به چالش های که باعث تاخیر افتتاح رسمی کارخانه صنایع غذایی موجان شد ،گفت: چالش اصلی بروکراسی‌هایی از جنس صدور مجوزو غیره اتفاق افتاده در حالیکه این کارخانه توانایی اشتغال‌زایی چهارصد نفر ایرانی را دارد اما به علت عنوان شده نتوانستیم این موضوع را محقق کنیم وامروز حدودا در ۱۲۰ نفر دراین مجموعه کار می کنند. دلیل اصلی آن این بوده که مجوزهای خطوط صادر نشده است که با ممارست و کفشان فولادین که همکاران جوان ما داشتند این موضوع محقق شد.

مدیرعامل شرکت صنایع غذایی موجان افزود :چالش بعدی مسئله سرمایه در گردش است که امروز شما فارغ از اینکه چه محصولی تولید می شود با هر تولید‌کننده‌ای که صحبت بکنید این موضوع را جزو معضلات اساسی خود به حساب می آورند.

این فعال صنایع غذایی کشور خاطرنشان کرد: خوشبختانه ما در موجان موفق شذیم این چالش ها را پشت سر بگذاریم و ان‌شاالله در حق یاری پروردگار در آینده بیشتر از این مجموعه خواهید شنید.

سردشتی در پاسخ به سئوال اگروفودز در خصوص جهش قیمت های مواد پروتئینی از جمله مرغ و گوشت و کاهش قدرت خرید مصرف کننده و تاثیر آن بر روی فعالین صنعت بیان کرد: در این قضیه دو تا موضوع وجود دارد که یکی سرفصل میزان عرضه و تقاضا است که هنوز وقتی در حیطه اقتصاد کلان صحبت کنیم این موضوع خیلی تاثیرگذاراست اما روی اقتصاد خرد و یک مجموعه که میزان عرضه اش نسبت به آن کشش و تقاضای بزرگی که در این بازار وجود دارد خیلی قابل‌ قیاس نیست ، بزرگ‌ترین مجموعه‌ها در کشور بیش از ۵ درصد نمی توانند بازار را پوشش دهند، پس این موضوع طبیعتا خیلی تاثیرگذار نیست و بیشترین میزان تاثیر قیمت‌ها روی سرمایه در گردش مجموعه‌ها رخ می‌دهد.

این تولیدکننده در واکنش به سئوال خبرنگار ما در خصوص نحوه مواجه وی از چالش قطعی برق در صنایع به خصوص صنایع غذایی بیان کرد: این شرکت با استفاده از دو دیزل ژنراتور بزرگ در محوطه کارخانه که خارج از طراحی اولیه این کارخانه بود، مشکل برق تا حدی رفع رجوع کرده است در حالیکه در شهرک صنعتی صفادشت که از بهترین شهرک های صنعتی کشور است در هفته دو روز کامل برق قطع می شود و حالا که فصل سرما را در پیش داریم نگرانی ها در خصوص کمبود گاز بیشتر می شود چرا که طبیعتا کارخانه ای با ماهیت تولید محصولات غذایی بسیار وابسته به این منابع است.

سردشتی تصریح کرد: با همه این مشکلات وقتی‌ که روزی تصمیم می‌گیرید که در کشور عزیزمان فعالیت اقتصادی بکنید باید تمامی این چالش‌ها را به جان بخریم چون امروز باورمان این است خودمان را عرض نمی‌کنم بزرگترهای خودم در عرصه تولید را عرض می‌کنم همه سرداران اقتصادی این کشوردر جنگ اقتصادی کنونی هستند چرا که با وجود تحریم های ناعادلانه و فشارهای اقتصادی شرایط مملکت ما شرایط جنگی است و در این شرایط باور داریم که این موضوعات را باید مطرح بکنیم اما ناامید هم نباشیم ولی صنعت کشور مان با چالشهای عظیمی مواجه است.

مدیرعامل شرکت صنایع غذایی موجان در خصوص چشم انداز پنج سال آینده این شرکت گفت: اولین مجموعه‌ای که در بخش کشاورزی و صنایع غذایی هلدینگ موجان افتتاح شد، مجموعه کشت و صنعت بود، مجموعه دوم مجموعه فرآورده‌های پروتینی است.

وی افزود: امروز در حال ساخت مجموعه سوم هستیم ان‌شاالله تا یک سال و نیم آینده امیدواریم فاز سوم به بهره‌برداری برسد اما از جنس بازار و محصول عرض بکنم که ما یاری خداوند و با تلاش در‌واقع همکاران مستعد و جوانمان تلاشمان این است که آن چیزی که برای خودمان ترسیم کردیم این است که در پنج سال آینده همانگونه که در صنعت‌های دیگر، هلدینگ موجان از مجموعه‌های برتر است و اگر ادعا نکنیم که برترین مجموعه در یکی از صنایع هستیم ، در صنعت غذا نیز هم از همین جنس نگاه داریم و ما قدم بر این عرصه نگذاشتیم برای‌اینکه فقط بخواهیم منافع مالی را کسب کنیم بلکه برای جاه‌طلبی وارد این مقوخیلی ممنون می‌دم مهمونای زیادی داریم برای افتتاحیه اگه سخن پایانی با مصرف‌کنندگان دارین ممنون می‌ش عرله شدیم .

مدیرعامل صنایع غذایی موجان در پایان گفت: تلاش و شعارمان در داخل این سازمان یک جمله است که محصولی باید تولید شود که این محصول بتواند سر سفره‌ی خود ما نیز مصرف شود، طبیعتا سلامت محوری برای موجان ارزش بسیار زیادی دارد و تمام تلاش همکارانم در این شرکت تولید محصول با کیفیت می باشد و از مردم عزیز هم تقاضا داریم که به این تلاش ما اطمینان کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *