اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

تولید قزل آلا به ۱۱۵ هزار تن می‌رسد

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تا پایان سال تولید قزل آلا به ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تن برسد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ آرش نبی زاده، مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: قیمت کنونی هر کیلو قزل آلا سرمزرعه ۱۳۵ تا ۱۴۰ هزار تومان و عمده فروشی‌های تهران ۱۴۵ هزار تومان است، در حالیکه بنابر قیمت تمام شده، نرخ منطقی هر کیلو قزل آلا  سرمزرعه را ۱۵۰ هزار تومان اعلام کرده ایم.

به گفته او، برآورد می‌شود که امسال تولید قزل آلا به ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تن برسد که نسبت به مدت مشابه سال قبل تفاوت معناداری ندارد.

نبی زاده ادامه داد: با وجود اثر شرایط بازار داخل بر میزان تولید، کماکان در آب‌های شیرین رتبه سوم در دنیا را دارا هستیم.  

مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی سرانه مصرف قزل آلا  به ازای هر نفر را ۱.۵ کیلو در سال اعلام کرد و گفت: این میزان مصرف نسبت به جایگاه تولید، رقم پایینی است.

او درباره آخرین وضعیت صادرات قزل آلا گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که صادرات قزل آلا تا پایان سال به ۸ تا ۱۰ هزار تن برسد. اکنون عمده صادرات به کشور‌های عربی، روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان در حال انجام است و به اروپا علی رغم تقاضا، شرایط صادرات نداریم.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *