اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رونمایی از طرح بزرگ زعفران کارت+تصاویر

طرح خرید زعفران کشاورزان با همکاری بانک تجارت و شرکت طلای سرخ ایرانیان (زیرمجموعه زعفران مصطفوی) در قالب «زعفران کارت»، با هدف حمایت از کشاورزان و فعالان صنعت زعفران و افزایش صادرات این محصول استراتژیک، آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، زعفران به عنوان یکی از محصولات کشاورزی استراتژیک ایران، طی سال‌های گذشته همواره با مشکلاتی مانند نبود امنیت اقتصادی و عدم حمایت از دست‌رنج کشاورزان روبرو بوده است. در راستای برون‌رفت از مشکلات و حمایت و بهبود حقوق عامه کشاورزان، شرکت طلای سرخ ایرانیان و بانک تجارت اقدام به ارائه خدمتی نوین تحت عنوان «زعفران کارت» نمودند.

بواسطه این طرح مبلغ زعفران خریداری شده در سررسید مورد توافق، به‌صورت تضمینی توسط بانک تجارت به حساب زعفران کارت کشاورز واریز می‌شود.

احسان مصطفوی، مدیرعامل شرکت طلای سرخ ایرانیان در آیین رونمایی از «زعفران کارت» که در کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران واقع در تربت‌حیدریه برگزار شد، گفت: از جمله دغدغه‌های زعفران‌کاران، دریافت وجه حاصل از فروش زعفران خود در موعد مقرر بود که این مشکل با همکاری بانک تجارت برطرف شد.

سیداحسان مصطفوی افزود: میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای هر کارت، ۲۰ میلیارد ریال است. بر این اساس شرایطی برای کشاورزان فراهم شده تا قادر باشند با استفاده از این کارت، اعتبار خود را به لایه‌های بعدی نظیر خرید پیاز، کود و دیگر نیازمندی‌ها منتقل کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۲هزار بهره‌بردار زعفران در باشگاه مشتریان شرکت طلای سرخ ایرانیان شناسایی شده‌اند، گفت: این طرح دارای سه ضلع کشاورز، شرکت طلای سرخ و بانک تجارت است که بر اساس قاعده «برد برد» هر سه ضلع به نسبت مناسب سود برده و لذا طرح دارای آینده‌ای درخشان خواهد بود.

مدیرعامل شرکت طلای سرخ ایرانیان در خصوص مزایای زعفران کارت‌ اظهار کرد: کاهش هزینه در کل زنجیره و در نتیجه حذف واسطه‌های غیرضروری از جمله مزایای این کارت است.

حمیدرضا شریفیان، نایب‌رییس هیئت‌مدیره بانک تجارت نیز در این مراسم با اشاره به مزایای «زعفران کارت» گفت: طرح «زعفران کارت» که امروز شاهد رونمایی از آن برای زعفران‌کاران در شهرستان تربت‌حیدریه هستیم، از اقتصاد مبتنی بر واسطه‌گری و دلالی جلوگیری می‌کند.

حمیدرضا شریفیان افزود: «زعفران کارت» در واقع یک کارت بانکی است که از تمامی مزایای کارت‌های شبکه شتاب بهره‌مند بوده و بازه زمانی فعالیت آن محدود به موعد سررسید نیست. بر این اساس کشاورز قادر است تا با تکیه بر این کارت علاوه بر پرداخت‌های حوزه کاری، به انجام مبادلات اقتصادی و تجاری دیگر نیز بپردازد.

نایب‌رییس هیئت‌مدیره بانک تجارت در ادامه اظهار کرد: البته انجام سایر پرداخت‌ها از جمله امکانات خاصی است که بانک تجارت مازاد بر عقد قرارداد با شرکت طلای سرخ و در نتیجه فعال کردن سامانه «آسان خرید» به ظرفیت این کارت‌ها اضافه کرده‌ است.

شایان ذکر است شهردار تربت‌حیدریه، معاون فرماندار تربت‌حیدریه، مشاور امور پژوهشی، آموزش و ترویج پژوهشکده زعفران تربت‌حیدریه، ریاست پارک علم و فناوری تربت‌حیدریه و جمعی از مسئولان استانی و کشوری از جمله حاضران در مراسم رونمایی از «زعفران کارت» بودند.

سرویس خبری: صنعت غذا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *