اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

مدیر اجرایی سندیکای چای: تولید چای خشک به ۳۳ هزار تن می‌رسد

صادق حسنی گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که با احتساب چین چهارم، مجموع تولید چای خشک به ۳۳ هزار تن برسد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ صادق حسنی، مدیر اجرایی سندیکای چای گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت ۱۳۱ هزار و ۶۰۰ تن برگ سبز چای با ارزش بیش از یک هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است.

به گفته او، ۵۲ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده و مابقی مربوط به قدرالسهم کارخانجات و دولت است که با بهبود بازار چای، مابقی هم به حساب چایکاران واریز می‌شود؛ هر چند قرار است تا پایان وقت امروز بخش دیگری از مطالبات پرداخت شود.

حسنی از برداشت چین چهارم برگ سبز چای طی یکی ۲ روز آینده خبر داد و گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که از چین چهارم ۳ هزار تن دیگر چای خشک تولید شود؛ هر چند با مساعد بودن شرایط جوی این میزان به ۴ تا ۵ هزار تن خواهد رسید.

مدیر اجرایی سندیکای چای با بیان اینکه سالانه ۸۰ تا ۸۵ هزار تن چای خشک در کشور مصرف می‌شود، افزود:  برآورد‌ها حاکی از آن است که مجموع تولید چای خشک به ۳۳ هزار تن برسد که بدلیل واردات بیش از حد در سال گذشته، امسال میزان کمتری چای خشک وارد خواهد شد.

او گفت: بنابر آمار از ابتدای سال حدود ۱۴ هزار تن چای وارد شده و تا پایان سال طبق برآورد وزارت جهاد ۲۰ هزار تن دیگر به شرط خرید تولید داخل ثبت سفارش می‌شود.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *