اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

قیمت شکر روی کاغذ ۳۵ هزار تومان در فروشگاه ۴۲ تا ۶۵ هزار تومان

هم زمان با اعلام قیمت رسمی شکر از سوی وزارت جهاد کشاورزی، بررسی‌های انجام شده حکایت از این دارد که قیمت شکر در فروشگاه‌های محلی و آنلاین بین ۴۲ تا ۶۴ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

به گزارش صنعت غذا و کشاورزی- «شکر سفید فله ای یک کیلوگرمی ۲۸هزار تومان، شکر بسته بندی ۱۰۰۰ گرمی ۳۴ تومان»؛ این قیمتی است که وزارت جهاد کشاورزی به تازگی اعلام کرد تا حجت بر فروشندگان تمام کند.

هم زمان با اعلام قیمت رسمی شکراز سوی وزارت جهاد،بررسی های انجام شده حکایت از این دارد که شکر در فروشگاههای محلی و آنلاین بین ۴۲ تا ۶۴ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

بر خلاف ابراز امیدواری‌ها و رویکردهای تسکینی نظیر واردات فوری، ناظران معتقدند تصمیمات اخیر، در تعدیل قیمت این کالا تأثیر پایداری نخواهد داشت. کما اینکه اگر همین الان گوشیتان را بردارید و از یکی از فروشگاه‌های آنلاین یک کیلوگرم شکر سفارش دهید، قطعا با اختلاف معنی داری که قیمت فروشگاه با قیمتهای مصوب و اعلام شده دارد، تعجب خواهید کرد.

این وضعیت، تنها نوک قله کوهی به نام وضعیت شکر است که از قفسه مغازه‌ها و فروشگاه‌ها بیرون زده است. بر این اساس پیش بینی می شود همانطور که یارانه ارزی شکر به قیمت تمام شده این کالا نزد مصرف کننده منتقل نشد، قیمت جدید دستوری نیز روی کاغذ خواهد ماند و به قفسه فروشگاه‌ها سرایت نخواهد کرد./نورنیوز

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *