اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس سازمان چای: افزایش ۴۳ درصدی تولید برگ سبز چای

حبیب جهانساز به برداشت ۱۳۴ هزار و ۱۷۴ تنی برگ سبز چای اشاره کرد و گفت: نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۴۳ درصدی تولید برگ سبز هستیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از ایسنا؛ حبیب جهانساز از واریز ۲۰ میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران گیلان و مازندران خبر داد و اظهار کرد: با این مرحله از پرداخت مطالبات، کل واریزی ها به ۹۸۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی از پرداخت ۵۳ درصدی مطالبات چایکاران خبر داد و افزود: کل بهای برگ سبز خریداری شده از چایکاران ۱۶۹۰ میلیارد تومان است که به محض تامین اعتبار، مابقی مطالبات را پرداخت می کنیم.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه چین چهارم از اول مهرماه آغاز شده و تا پایان این ماه ادامه دارد، متذکر شد: نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۴۳ درصدی تولید برگ سبز هستیم.

جهانساز همچنین به برداشت ۱۳۴ هزار و ۱۷۴ تنی برگ سبز چای اشاره کرد و گفت: ۴۵ درصد برگ سبز برداشت شده درجه یک و ۵۵ درصد درجه دو است.

وی مجموع چای خشک تولید شده در سال جاری را ۳۰ هزار و ۱۹۸ تن دانست و بیان کرد: سالانه ۶۰۰۰ هکتار از باغات را اصلاح و احیا و باز جوان‌سازی می کنیم.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *