اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

سرپرست سازمان دامپزشکی: زمینه صادرات اقلام دامپزشکی به دیگر کشورها وجود دارد

وحید صالحی گفت: اکثر اقلام دارو و تجهیزات حوزه دامپزشکی در داخل کشور تولید می‌شود و حتی زمینه صادرات به کشور‌های دیگر هم به وجود آمده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، وحید صالحی سرپرست سازمان دامپزشکی در مراسم روز ملی دامپزشکی گفت: امروزه اکثر اقلام حوزه دامپزشکی در داخل کشور تولید می‌شود و زمینه صادرات به کشورهای دیگر هم وجود دارد که این مسئله وضعیت امنیت غذایی کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تحکیم بخشیده است.

او با بیان اینکه تولید واکسن، دارو، تجهیزات مرتبط با دامپزشکی، وضعیت بسیار خوبی در کشور دارد، افزود: در حوزه دام درصد بالایی از اقلام مصرفی در داخل تولید می‌شود و زمینه صادرات به کشورهای دیگر هم وجود دارد.

صالحی ادامه داد: با وجود آنکه توانایی انتقال فنی بویژه واکسن و دارو را داریم، از این رو خوداتکایی مطلوبی در تولیدات دامی و اقلام دامپزشکی وجود دارد.

این مقام مسئول به برون سپاری وظایف در سازمان دامپزشکی تاکید کرد و گفت: موفقیت‌های امروزه حوزه دامپزشکی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مرهون برون‌سپاری و حمایت‌های بخش خصوصی بوده‌ایم. 

او از لزوم برنامه‌ریزی برای بیماری‌های دامی با علوم و فنون جدید خبر داد و گفت: در این مسیر بدون آگاهی از فنون روزآمد دنیا نمی توان پیش رفت که براین اساس مدیریت و برنامه‌ریزی هم باید به این علوم مجهز باشد.

سرپرست سازمان دامپزشکی گفت: مدیریت تولید در سازمان دامپزشکی کشور باید با رصد بحران‌ها انجام شود که در این صورت امنیت غذایی ارتقا می‌یابد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *