اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

واردات ۵۳۹ میلیون دلار برنج از هند در ۷ ماه/ صادرات ایران به هند ۹ درصد رشد کرد

وزارت بازرگانی و صنعت هند از رشد ۹ درصدی صادرات ایران به این کشور در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از تسنیم، آمارهای رسمی وزارت بازرگانی و صنعت هند نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران طی ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی به ۱ میلیارد و ۱۷۱ میلیون دلار رسیده است. این رقم نسبت به مبادلات ۱ میلیارد و ۶۰۴ میلیون دلاری مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش صادرات هند به ایران در ۷ ماهه نخست امسال کاهش ۳۷ درصدی داشته و به ۷۷۸ میلیون دلار رسیده است. هند در مدت مشابه سال قبل ۱ میلیارد و ۲۴۳ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

اما واردات هند از ایران در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی رشد ۹ درصدی داشته و به ۳۹۳ میلیون دلار بالغ شده است. هند در ۷ ماهه سال قبل ۳۶۱ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

برنج، میوه و چای مهم‌ترین کالاهای صادراتی هند به ایران در ۷ ماهه امسال بوده است. هند در این دوره ۵۳۹ میلیون دلار برنج، ۳۰ میلیون دلار میوه و ۱۸ میلیون دلار چای به ایران صادر کرده است.

فرآورده‌های نفتی، مواد خام تولید رنگ و انواع میوه نیز مهم‌ترین کالاهای وارداتی هند از ایران در ۷ ماهه نخست ۲۰۲۳ بوده‌اند. هند ۱۵۶ میلیون دلار فرآورده‌ نفتی، ۱۰۵ میلیون دلار مواد خام تولید رنگ و ۷۰ میلیون دلار میوه از ایران در این مدت وارد کرده است.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *