اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس هیئت مدیره اتحادیه لبنی ایران در گفت‌وگو با اگروفودز: شیر مدارس طرح ملی بدون تخصیص بودجه

علی احسان ظفری می‌گوید: با توجه به عدم تخصیص بودجه و مشخص نبودن دستگاه متولی از سوی دولت، اقدامات اجرایی در خصوص شیر مدارس صورت نمی‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، علی احسان ظفری مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره اتحادیه لبنی ایران در خصوص تصمیمات اتخاذ شده برای توزیع شیر مدارس به خبرنگار ما گفت: برای توزیع شیر مدرسه با توجه به عدم تخصیص بودجه و مشخص نبودن دستگاه متولی از سوی دولت، اقدامات اجرایی صورت نگرفته است.

ظفری بیان کرد: فقط رییس جمهور در رسانه‌ها اعلام کردند که امسال شیر مدرسه توزیع خواهد شد ولی چندین سال است که تخصیص منابع برای توزیع شیر مدرسه وجود نداشته است.

وی گفت: در سال ۹۸ با پیگیری‌های اتحادیه لبنی ایران و طی تفاهم نامه‌ای با وزارت صمت توزیع شیر مدارس آغاز گردید که متاسفانه منابع تخصیص داده شده، توسط وزارت آموزش و پرورش برای موضوعات دیگری هزینه گردید و تاکنون این طرح بزرگ ملی که می‌توانست بخشی از تعهدات دولت برای هدفمند کردن یارانه ها را تحقق دهد به تعطیلی مطلق رسید.

مدیرعامل شرکت احسان سپیده در خصوص نحوه اجرای این طرح اظهار کرد: ابتدا دولت باید با دعوت از تمام تشکل‌ها و دستگاه‌های دولتی مرتبط و دریافت نظر کارشناسی آنها، در خصوص دستگاه متولی، روش توزیع، تخصیص منابع و سوابق شرکت‌های توزیع کننده که در سنوات گذشته در اجرای این طرح حضور داشته اند تصمیم‌گیری و اقدام به اجرای این طرح نماید.

سرویس خبری: صنعت غذا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *