اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

تراکتور‌های سنگین بلاروسی دوباره به ایران می‌آیند

رئیس سازمان توسعه تجارت از همکاری ایران و بلاروس برای تولید مشترک تراکتور و واردات تراکتور‌های سنگین بلاروسی به کشورمان در راستای دستیابی به افزایش مبادلات تجاری دو کشور تا ۴۰۰ میلیون دلار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از تسنیم؛ ایران و بلاروس برای توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور برای رسیدن به عدد ۴۰۰ میلیون دلار در دو سال هدف گذاری کرده‌اند. یکی از بخش های همکاری مقرر شده است که دور کشور در بخش های مختلف صنعتی، معدنی و کشاورزی همکاری داشته باشند.

یکی از بخش های که برای توسعه همکاری های میان  ایران و بلاروس برنامه ریزی شده است، تولید مشترک تراکتور میان دو کشور برای تامین تراکتور مورد نیاز ایران و صادرات این محصول از کشورمان است.

همچنین برنامه ریزی شده است که تراکتور های سنگین بلاروس که در گذشته نیز سابقه حضور در ایران داشته اند دوباره به کشورمان بیایند.

مهدی ضیغمی رئیس سازمان توسعه تجارت به بلاروس سفر کرده در این ارتباط اظهار داشت: برای پرکردن خلاهای صنعتی، معدنی و کشاورزی ایران و بلاروس انجام شده است.

وی افزود: فعالیت در حوزه های معدنی، ماشین آلات معدنی و کامیون های بزرگ و همکاری مشترک در حوزه تولید تراکتور و صادرات از ایران و واردات تراکتورها از بلاروس از جمله برنامه ریزی های انجام شده است.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *