اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی: تولید ماهیانه شیرخشک از ۲۰ هزارتن فراتر می‌رود

سیاوش سلیمی گفت: با افزایش تولید شیرخام در فصل سرما پیش بینی می‌شود که تولید ماهانه شیرخشک از ۲۰ هزارتن فراتر رود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سیاوش سلیمی گفت: در شرایط کنونی دپوی شیرخشک در کارخانجات به مرور در حال افزایش است که این امر روند پرداخت وجه شیر دامداران را به تعویق انداخته است.

به گفته او، علی رغم دپوی حدود ۴۰ هزارتن شیرخشک در کارخانجات، هنوز ارزش پایه صادرات در گمرک اصلاح نشده، درحالیکه این امر منجر به کندی صادرات و زیان تولیدکنندگان شده است.

سلیمی تولید ماهانه شیرخشک را ۱۸ هزارتن اعلام کرد و افزود: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید شیرخشک در ماه‌های آتی از مرز ۲۰ هزارتن فراتر رود که با احتساب ۶ هزارتن شیرخشک در داخل بدیهی است که باید صادرات بیشتری داشته باشیم؛ لذا هرچه سریع‌تر باید تمهیداتی در خصوص اصلاح ارزش پایه صادرات اتخاذ شود.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی ادامه داد: بنابر آمار طی چند ماه اخیر متوسط صادرات ماهانه حدود ۱۱ هزارتن بود که با افزایش تولید در ماه‌های آتی باید میزان صادرات افزایش یابد که متاسفانه بحث رفع تعهد ارزی و اصلاح نشدن نرخ پایه صادرات منجر به محدود شدن بازار صادرات و زیان واحد‌های شیرخشک شده است.

او قیمت تمام شده هرکیلو شیرخشک را ۱۱۰ هزارتومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون هرکیلو شیرخشک حداقل ۵ تا ۱۰ هزارتومان کمتر از قیمت تمام شده تولید عرضه می‌شود.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *