اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی: پتانسیل تولید ۲ میلیون و ۷۰۰ هزارتن مرغ در کشور وجود دارد

علی ابراهیمی گفت: با توجه به زیرساخت های صنعت، ظرفیت تولید سالانه ۲ میلیون و ۴۰۰ تا ۲ میلیون و ۷۰۰ هزارتن مرغ در کشور وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی ابراهیمی گفت: با توجه به زیرساخت های صنعت مرغ گوشتی، پتانسیل تولید سالانه ۲ میلیون و ۴۰۰ تا ۲ میلزون و ۷۰۰ هزارتن مرغ در کشور وجود دارد.

او با بیان اینکه نیازی به واردات مرغ برای تامین ذخایر استراتژیک نداریم، افزود: از منابع تولید داخل امکان تامین کل نیاز داخل، ذخایر استراتژیک و حتی صادرات وجود دارد که براین اساس بنده موافق واردات نیستم.

ابراهیمی ادامه داد: با خرید مرغ به نرخ منطقی از مرغداران توسط پشتیبانی امور دام، امکان تامین ذخایر استراتژیک وجود دارد. هرچند قیمت مرغ وارداتی همیشه بالاتر از تولید داخل است که به هیچ عنوان موافق خروج ارز از کشور برای واردات مرغ نیستیم.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: آمار رسمی از سرانه مصرف مرغ نداریم و تمامی آمادهای اعلامی برمبنای تولید و جوجه ریزی است.

او از ثبات قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: با توجه به روند جوجه ریزی های اخیر، بازار مرغ آرام است و هیچ مشکلی در تامین مرغ نداریم.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *