اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

بیش از ۲۶۵ هزار تن گردو در کشور تولید می‌شود

معاون موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر گفت: بنابر آمار سالانه ۲۶۵ هزار و ۳۰۶ تن گردو در کشور تولید می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ عبدالرضا کاوند گفت: بنابر آمار سالانه از ۱۷۰ هزار و ۶۵۴ هکتار سطح زیرکشت، ۲۶۵ هزار و ۳۰۶ تن گردو تولید می‌شود.

به گفته او، در چشم‌انداز آینده تولید گردو در ایران، اجرای برنامه‌های مشارکت در برنامه‌های اصلاحی با هدف معرفی و تجاری‌سازی ارقام بومی و محلی از ژرم پلاسم غنی داخلی و هماهنگی برای تهیه و تامین مواد تکثیری سالم و اصیل برای تولید نهال گواهی شده، برنامه‌ریزی شده است.

کاوند ادامه داد: اصلاح باغ‌های موجود، توسعه سطح زیر کشت و حمایت از سرمایه‌گذاری برای ایجاد باغ بذر پایه گردو به‌عنوان یک نهاده مهم باغبانی باید در دستور کار قرار گیرد.

به گفته او، سالانه یک میلیون و ۳۳۵ هزار و ۶۵۲ تن خرما با سطح زیر کشت ۲۶۸ هزار و ۸۱۱ هکتار در کشور تولید می‌شود.

معاون موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال وزارت جهاد ادامه داد: اولویت‌بخشی به اصلاح و تجاری‌سازی ارقام خشک و نیمه‌خشک خرما با هدف توسعه صادرات غیرنفتی، تنوع‌بخشی به واحد‌های کشت بافتی دارای مجوز تولید و پشتیبانی از سرمایه‌گذاری آن‌ها و تأمین نهال و دیگر نهاده‌های مورد نیاز برای احیای نخلستان‌های درجه ۲ و درجه ۳ است.

او گفت: بهره‌گیری از نهال‌های کشت بافت گیاهی علاوه بر ایجاد باغات سالم و عاری از هرگونه بیماری می‌تواند به دلیل افزایش میزان تولید در سطح، کشور را در صادرات غیرنفتی و ارزآوری بیشتر توانمند کند.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *