اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

توزیع گوشت منجمد و گرم در حال انجام است

رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: با توجه به توزیع گوشت منجمد و گرم، بازار به تعادل رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ منصور پوریان گفت: با توجه به تامین مناسب گوشت شاهد ثبات قیمت در بازار هستیم و در برخی قطعات گوشت گوسفندی کاهش قیمت آغاز شده که بیانگر بهبود وضعیت بازار داخل است.

او با بیان اینکه مشکلی در تامین سبد پروتئین کشور نداریم، افزود: علی رغم آنکه در فصل پاییز و زمستان مصرف گوشت قرمز به اوج خود می رسد، شاهد قیمت منطقی گوشت ناشی از پروار و زایش مناسب در گله های سبک هستیم.

پوریان ادامه داد: با توجه به فراوانی گوشت منجمد و گرم، نگرانی در خصوص تامین و عرضه به بازار نداریم.

رئیس شورای تامین کنندگان دام قیمت کنونی هر کیلو دام سبک و سنگین را ۱۷۵ تا ۱۹۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: برآوردها حاکی از آن است که با استمرار روند مناسب تامین شاهد رسیدن به قیمت منطقی در بخش گوسفند و گوساله خواهیم بود.

او قیمت هر کیلو گوشت گوساله منجمد در بازار آزاد را ۳۱۰ هزار تومان، گوسفند منجمد ۲۹۵ هزارتومان، لاشه گوسفندی وارداتی ۲۶۰ هزارتومان، لاشه گوساله وارداتی ۲۶۵ هزار تومان، گوشت گوسفندی داخلی ۳۹۵ هزارتومان و گوساله داخلی ۳۴۵ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: بنابر اعلام مرکز آمار جمعیت دام سبک ۶۰ میلیون راس و دام سنگین ۴ تا ۴.۵ میلیون راس است که بر جمعیت دام سبک بدلیل زایش های پاییز و زمستان افزوده می شود.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *