اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی: نیازی به واردات مرغ نداریم

علی ابراهیمی گفت: با توجه به پتانسیل صنعت مرغداری نیازی به واردات مرغ برای تامین نیاز بازار و ذخایر استراتژیک نداریم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی ابراهیمی مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی  گفت: با توجه به زیرساخت های صنعت مرغداری نیازی به واردات مرغ به منظور تامین ذخایر استراتژیک نداریم.

به گفته او، با وجود آنکه قیمت مرغ وارداتی بالاتر از داخلی تمام می شود، از این رو موافق خروج ارز از کشور برای واردات نیستیم و به عبارتی واردات اقدامی ضد تولید است.

ابراهیمی ادامه داد: پتانسیل صنعت مرغداری به گونه ای است که به شرط تامین به موقع نهاده های دامی علاوه بر امکان تامین بازار داخل و ذخایر استراتژیک، ظرفیت صادرات هم وجود دارد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی ظرفیت کنونی تولیدسالانه مرغ کشور را ۲ میلیون و ۴۰۰ تا ۲ میلیون و ۷۰۰ هزارتن اعلام کرد و افزود: آمار دقیق و رسمی از سرانه مصرف وجود ندارد و تنها برخی کارشناسان بر مبنای میزان جوجه ریزی، سرانه مصرف را برآورد می کنند.

ابراهیمی گفت: با وجود امکان تامین نیاز کشور توسط واحدهای تولیدی نیازی به واردات و خروج ارز از کشور نیست.

او در بخش دیگر اظهارات خود قیمت کنونی هرکیلو مرغ زنده را ۵۴ تا ۵۷ هزار تومان اعلام کرد و افزود: مرغ گرم هم در خرده فروشی ها با نرخ مصوب باید عرضه شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: بنابر آمار تا ۱۶ آبان ۶۵ میلیون قطعه جوجه ریزی شده است که احتمال می رود میزان جوجه ریزی مشابه ماه قبل باشد، اما عدد دقیقی از الان نمی‌توان اعلام کرد.

او گفت: گرچه مشکل تامین کنجاله سویا نسبت به قبل تاحدودی بهبود یافته، اما به طور کامل مرتفع نشده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *