اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

مزیت کشت کلزا برای کشاورزان چیست؟

عضو شورای هماهنگی تشکل‌های بخش کشاورزی گفت: کشت کلزا در تناوب گندم منجر به افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی تولید و ارتقای درآمد کشاورزان می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ عطاء‌الله هاشمی عضو شورای هماهنگی تشکل‌های بخش کشاورزی گفت: قیمت مناسب خرید تضمینی و پرداخت به موقع از جمله عوامل اثر گذار در خودکفایی دانه های روغنی محسوب می شود.

به گفته او، اکنون ۹۵۰ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان پرداخت نشده است و همچنان تولیدکنندگان در بلاتکلیفی به سر می برند که با استمرار این روند، رغبت آنها به کشت کاهش می یابد.

هاشمی با بیان اینکه اجرای الگوی کشت از جمله عوامل اثر گذار در خوداتکایی و خودکفایی دانه های روغنی محسوب می شود، افزود: اجرای کشت قراردادی و الگوی کشت می تواند سیاست وزارت جهاد مبنی برخوداتکایی تولید دانه های روغنی در برنامه هفتم   را محقق کند.

عضو شورای هماهنگی تشکل های بخش کشاورزی با اشاره به مزیت کشت کلزا برای کشاورزان گفت: کشت کلزا در تناوب گندم منجر به ارتقای درآمد کشاورزان، کاهش هزینه ها و افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی تولید گندم می شود.

او گفت: گرچه مسئولان وزارت جهاد اذعان می کنند که سموم، بذر و کود به میزان کافی تامین شده است، اما کشت قراردادی مد نظر تشکل ها انجام نمی شود.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *