اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

دبیر انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان برنج: واردات برنج به ۸۰۰ هزار تن رسید

مسیح کشاورز گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای سال تاکنون حدود ۸۰۰ هزار تن برنج توسط بخش خصوصی وارد شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مسیح کشاورز، دبیر انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان برنج گفت: بنابر دستور معاون اول رئیس جمهور یک ماهی است که ثبت سفارش برنج متوقف شده است.

به گفته او، بنابر آمار از ابتدای سال تا ۱۱ بهمن حدود ۸۰۰ هزار تن برنج توسط بخش خصوصی وارد شده است که کماکان نسبت به برنامه عقب هستیم که هرچه سریع تر دولت باید تمهیداتی برای شب عید و ماه رمضان اتخاذ کند.

کشاورز ادامه داد: دولت به ازای خرید هرکیلو برنج ایرانی اجازه ثبت سفارش ۲ کیلوگرم برنج را می دهد که امیدواریم هرچه سریع تر اسناد و مدارک خرید برنج ایرانی را بررسی و تایید کنند تا ثبت سفارش برای آن شرکت ها صادر شوند که در این صورت نگرانی برای تنظیم بازار شب عید نداریم.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و تامین کنندگان برنج افزود: ما معتقدیم به سبب مصادف شدن ماه رمضان با ایام نوروز باید ۳۰۰ هزارتن برنج وارد شود، اما وزارت جهاد نظرش بر واردات ۲۰۰ هزار تن برنج است که به هرحال تا قبل از پایان بهمن باید ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزارتن برنج ثبت سفارش و خرید شود، در غیراین صورت کمتر بازرگانی ریسک خرید را می پذیرد.

او از تعادل بازار برنج ایرانی خبر داد و گفت: قیمت برنج ایرانی در گذشته ۳۰۰ درصد رشد داشت و اکنون به نرخ منطقی خود رسیده است به طوریکه هرکیلو برنج با نرخ ۸۰ تا ۹۰ هزارتومان خرید و فروش می شود و از طرفی دیگر همانند گذشته اختلاف برنج ایرانی و خارجی معنادار نیست.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *