اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

به همت سه تن از اعضای فن آور واحد علوم و تحقیقات/ افتتاح آزمایشگاه فن آوری نانو

آزمایشگاه فن آوری نانو، (تحقیقات اولتراسونیک) توسط رئیس هیات مدیره انجمن علوم و مهندسی صنایع غذایی و قباد بهزادی پور مدیرکل کارآفرینی و مراکز رشد سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، آزمایشگاه فن آوری نانو (تحقیقات اولتراسونیک) که به همت سه تن از اعضای فن آور واحد علوم و تحقیقات با همکاری مستقیم صنعت و دانشگاه تجهیز گردیده است و در سه ماه اخیر بصورت تخصصی در زمینه نانواملسیون های ترکیبات گیاهان دارویی مجهز به دستگاه های مرتبط با این دامنه گردیده توسط مقامات وزارت بهداشت و وزارت صمت افتتاح شد.

محمدحسین عزیزی و قباد بهزادی پور و خواجه رحیمی معاون علوم پزشکی واحد و دکتر بهزادی مدیرکل حوزه ریاست واحد علوم و تحقیقات، عباسعلی مطلبی رییس اسبق موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور در مراسم افتتاح حضور داشتند.

این آزمایشگاه در سه ماه اخیر موفق به خریداری دستگاه های طیف سنج لاوی باند آلمانی، دستگاه کدورت سنج پرایما آلمان، چیلر سیرکولاتور منفی ۱۰ درجه تا ۵۰ درجه سانتیگراد، بیورکتور شیمی برای عصاره گیری گیاهان دارویی، روتاری اتوماتیک ویگنس آلمان، دستگاه فیلتر پرس، اسپکتروفوتومترuv visible، انواع بلندرهای مرتبط برای گیاهان دارویی که در علوم ومهندسی صنایع غذایی کاربرد دارند و نیز هموژنایزر۱۷۰۰۰ ژاپنی و اولتراسونیک پروب دار ایچلر آلمانی گردیده و علاوه برعضویت در شبکه راهبردی آزمایشگاه در حال تکمیل زیرساخت تخصصی برای آزمایشگاه همکار می باشد.

در این راستا محمدحسین عزیزی ضمن ابراز خرسندی از تخصصی بودن این آزمایشگاه که در یک گرایش خاص علوم و مهندسی صنایع غذایی (تولید نانواملسیون ها) تاسیس و تجهیز شده، تحقیقاتی بودن دامنه آزمایشگاه و استانداردهای مربوطه اخذ شده را جزو برنامه موفقیت آمیز آزمایشگاه مطرح نمودند که می بایستی حفظ گردد.

در این بازدید ضمن بررسی گواهی های اخذ شده از مجامع ملی و بین المللی در ساختمان بلوک ۲ آموزشی، بصورت همزمان در سومین کنگره ملی غذای حلال واحد علوم و تحقیقات با پخش کلیپ رونمایی این آزمایشگاه تخصصی ادامه یافت.

یکی از برنامه های اصلی آین آزمایشگاه با افزودن سکوهای جدید به فضای آزمایشگاهی, خرید زیرساخت های تخصصی تر در زمینه نانو املسیون گیاهان دارویی می باشد.

سارا اله یاری بیک، سید امیرعلی انوار ، حامد اهری ، مهدی رحیمیان اعضای موسس این آزمایشگاه می باشند.

سرویس خبری: صنعت غذا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *