اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی: اختلاف ۵ هزارتومانی هر کیلومرغ با نرخ مصوب

حبیب اسدالله نژاد گفت: قیمت کنونی هرکیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۳۸ تا ۳۹ هزارتومان است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حبیب اسداله نژاد گفت: قیمت مرغ نسبت به هفته گذشته به سبب ازدیاد تقاضا از سوی مردم در ایام پایانی سال و شب یلدا تا حدودی افزایش یافته، اما هنوز به نرخ مصوب نرسیده است. 

او قیمت کنونی هرکیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۳۸ تا ۳۹ هزارتومان اعلام کرد و گفت: با توجه به اختلاف ۵ تا ۶ هزارتومانی مرغ زنده با نرخ مصوب، علی القاعده مرغ گرم هم باید همین شرایط را داشته باشد. در غیراین صورت دستگاه های نظارتی که مسئولیت پایش و نظارت را برعهده دارند، باید پاسخگو باشند.

اسداله نژاد می گوید: با توجه به مازاد تولید، پشتیبانی امور دام با ورود به بحث خرید باید روزانه هزار تا هزار و ۵۰۰ تن مرغ را از سطح بازار جمع آوری کند تا قیمت به ثبات برسد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با تاکید برجوجه ریزی ماهانه ۱۰۵ تا ۱۱۰ میلیون قطعه در واحدهای مرغداری گفت: بنده معتقدم که جوجه ریزی آذر به بالای ۱۱۰ میلیون قطعه برسد.

او گفت: تاکنون هیچ تسهیلاتی در اختیار مرغداران قرار نگرفته است و هیچ گونه قراردادی برای جمع آوری مرغ مازاد و تسهیلات پرداخت نشده است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *