اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

کرایه حمل و نقل هر کیلو گندم در کشت قراردادی ۱۰۰ تومان تعیین شد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در قالب کشاورزی قراردادی، برای حمل و نقل هر کیلو گرم گندم ۱۰۰ تومان کرایه در نظر گرفته‌ایم تا گندمکاران دغدغه‌ انتقال محصول خود از مزرعه تا انبار دپوی محصولات را نداشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از تسنیم؛ سید سعید راد مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: انواع کالاهای اساسی بیش از میزان مورد نیاز کشور، تأمین و ذخیره‌سازی شده است.

وی افزود: عدم افزایش قیمت کالاهای ضروری در سفره مردم، اولویتی است که با تمام توان برای تحقق آن تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه با وجود مشکلات و موانع موجود در کشت قراردادی، نسبت به انعقاد قرارداد با کشاورزان گندمکار اقدام کرده‌ایم، اظهار کرد: در قالب کشاورزی قراردادی، برای حمل و نقل هر کیلو گرم گندم ۱۰۰ تومان کرایه در نظر گرفته‌ایم تا گندمکاران دغدغه‌ انتقال محصول خود از مزرعه تا انبار دپوی محصولات را نداشته باشند.

راد با بیان اینکه در سال ‌جاری، اعتباری بالغ بر ۸۳ هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم هزینه شده که به اندازه کل اعتبارات ۵ سال گذشته بوده است، تصریح کرد: علاوه بر این، خرید تضمینی کلزا نیز در استان‌ها، انجام شده و مطالبات همه کشاورزان بابت خرید تضمینی کلزا پرداخت گردیده است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *