اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

کانونی از شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در ایران نداریم

مشاور رییس سازمان دامپزشکی گفت: برنامه‌ریزی و اقدامات انجام شده توسط سازمان دامپزشکی کشور برای پیشگیری، مبارزه، کنترل و مهار آنفلوانزای فوق حاد پرندگان باعث شده که در سال جاری گزارشی از این بیماری در سطح کشور تا به امروز مشاهده نشود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور؛ امین اسدی مشاور رییس سازمان دامپزشکی اظهار داشت :با توجه به درگیرشدن کشورهای همسایه به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به همه ادارات کل دامپزشکی ابلاغ شده تا برای مقابله سریع با شیوع این بیماری مراقبت‌های لازم را مدنظر قرار بدهند. خوشبختانه در سال جاری گزارشی از این بیماری در سطح کشور تا به امروز مشاهده نشده است.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی و اقدامات انجام شده توسط سازمان دامپزشکی کشور برای پیشگیری، مبارزه، کنترل و مهار بیماری باعث شده که امروزه هیچ نگرانی‌ای بابت این بیماری وجود نداشته باشد.

سخنگوی سازمان دامپزشکی اضافه کرد: جلسه ستاد ملی پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به ریاست رئیس سازمان دامپزشکی تشکیل شده و این جلسه رویکرد آماده‌سازی و تقویت راهکارهای پیشگیری از این بیماری را در مرغداری‌های کشور دنبال می‌کند.

وی گفت: همچنین ستاد ملی پیشگیری و کنترل این بیماری در سطح استان‌ها نیز بسیار فعال است و اقدامات لازم برای پیشگیری از این بیماری را در استان‌های کشور انجام می‌دهد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *