اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی

قوانین و مقررات استفاده از سامانه اگروفودز (بروزرسانی در تاریخ 27 اسفند 1399)

 

قوانین ثبت آگهی:

به منظور بهبود ارائه خدمات، ثبت آگهی در اگروفودز مشمول قوانین ذیل خواهد بود:

 • آگهی منتشر شده به مدت 60 روز در دیتابیس اگروفودز باقی می‌ماند و در صورت عدم تمدید، آگهی منقضی شده و از سیستم حذف می گردد و پس از آن قابل بازیابی نخواهد بود.
 • هر کاربر به صورت رایگان می تواند تا 100 آگهی را در مدت یکسال در اگروفودز ارسال نماید. ارسال بیش از این تعداد آگهی نیازمند خرید پلن عضویت در اگروفودز است.
 • هر آگهی تنها در یک شهر قابل انتشار است.
 • هر آگهی می‌بایست نشان‌دهنده یک نوع کالا یا خدمت باشد.
 • آگهی ثبت شده از طریق برنامه‌‌ی اندروید اگروفودز، هم بر روی وبسایت منتشر شده و هم از طریق موتور‌های جستجو (مانند گوگل) قابل مشاهده و دسترسی است.
 • پس از ثبت و انتشار آگهی، امکان ویرایش اطلاعات تماس و همچنین دسته‌بندی آگهی و شهر وجود ندارد.

 

 

سیاست حریم خصوصی:

اگروفودز به حریم خصوصی کاربران خود احترام می‌گذارد و متعهد به حفاظت از اطلاعات شخصی است که شما در اختیار آن می‌گذارید. از آنجا که جمع‌آوری و پردازش اطلاعات شخصی بخش غیرقابل اجتنابی در فرآیندهای مبتنی بر تلفن همراه و اینترنت است لذا به منظور آگاهی کامل از سیاست و عملکرد سامانه در این زمینه، مطالعه این سند تحت عنوان «سیاست‌نامه حریم خصوصی» و هر گونه پیام دیگری که در خصوص جمع‌آوری و پردازش اطلاعات توسط اگروفودز به حساب کاربری شما ارسال می‌شود، ضروری است.

این سند مشتمل بر موارد ذیل است:

 

تغییرات این سند و تکلیف شما به اطلاع‌رسانی تغییر اطلاعات شخصی

این سند مطابق با آخرین تغییرات قوانین و مقررات موضوعه کشور تدوین شده و مبیّن کلیه حقوق شما بر اساس قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۳۸۲، قانون دسترسی و انتشار آزاد به اطلاعات مصوب ۱۳۸۷ و اسناد بین‌المللی ذی ربط است.

این سند ممکن است دستخوش تغییرات و تجدیدنظر شود. لذا توصیه می‌شود که به منظور اطلاع از تغییرات این سند، برای هر بار ثبت آگهی این سند را مطالعه نمایید. تاریخ به‌روزرسانی این سند در ابتدای این صفحه درج گردیده است.

در صورتی که شما مایل نیستید اطلاعات شخصی شما در اختیار اگروفودز قرار گیرد، لطفاً از ثبت آگهی در سایت و نرم‌افزار اگروفودز جداً خودداری نمایید.

در مواردی که جمع‌آوری اطلاعات شخصی شما مطابق با قانون یا به منظور ارائه خدمات توسط ما الزامی باشد، در صورت عدم ارائه اطلاعات مذکور، اگروفودز قادر نخواهد بود خدمات مورد درخواست را ارائه نماید و ممکن است راساً نسبت به حذف آگهی شما اقدام نماید.

سایت و خدمات اشخاص ثالث

آگهی‌های مندرج در سایت و نرم‌افزار اگروفودز ممکن است حاوی لینک‌های متعلق به اشخاص ثالث (اعم از آگهی‌دهندگان) باشد؛ به نحوی که کلیک کردن روی آنها می‌تواند منجر به جمع‌آوری اطلاعات شخصی شما شود. توصیه ما این است که علاوه بر این سند و تغییرات آن، سیاست‌های حفاظت از اطلاعات شخصی (Privacy Policy) (تحت همین نام یا نام‌های دیگر) لینک‌های متعلق به اشخاص ثالث را به دقت مطالعه کنید.

اگروفودز هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که با اشخاص ثالث به اشتراک می‌گذارید نخواهد داشت. این امر در مورد مطالب اشخاص ثالث که در سایت یا نرم‌افزارها مشاهده می‌کنید و پیشنهادهایی که در رابطه با استفاده از محصولات و خدمات خود دارند، نیز صادق است.

کدام اطلاعات شخصی توسط اگروفودز جمع‌آوری می‌شوند؟

اطلاعاتی که توسط اگروفودز جمع آوری میشود عبارتست از شماره تلفن همراه شما و به جز این مورد شما برای استفاده از خدمات اگروفودز ملزم به ارائه هیچگونه اطلاعات دیگری نیستید.

اما کسانی که میخواهند پروفایل کاربری حرفه ای تشکیل دهند، اطلاعاتی از قبیل نام ، نام خانوادگی، آدرس  ایمیل، نام شرکت، آدرس، شماره تلفن، شماره فکس، حوزه فعالیت، محصولات یا خدمات قابل ارائه توسط شما نیز لازم است.

ما ممکن است از کوکی‌ها (cookies) در جمع‌آوری اطلاعات استفاده کنیم. کوکی فایلی است که به درخواست یک سایت، توسط مرورگر ایجاد می‌شود و به سایت امکان ذخیره بازدید‌های شما و مناسب‌سازی آنها را فراهم می‌نماید. به عنوان مثال ما با استفاده از کوکی می‌توانیم محتوایی را به شما پیشنهاد بدهیم که متناسب با علاقه‌ها و ترجیحات شما باشد. بسیاری از مرورگرها امکان غیرفعال کردن کوکی را فراهم کرده‌اند، به این منظور می‌توانید راهنمای مرورگرها را مطالعه کنید. (برای مثال، Internet Explorer، Google Chrome، Mozilla Firefox و Apple Safari)

 

از اطلاعات شخصی چه استفاده‌ای می‌کنیم؟

اگروفودز به منظور بهبود ارائه خدمات خود از اطلاعات شما برای ایجاد دایرکتوری مرجع صنعت غذا و کشاورزی کشور استفاده می کند. موارد دیگر نیز در ادامه آمده است:

انجام و تکمیل تراکنش و خرید درون‌برنامه‌ای،

اطلاع‌رسانی رخدادهای مهم مانند به‌روزرسانی‌های خدمات و محصولات (برنامه‌های نصب شده)، تغییرات مهم در شرایط استفاده از ااگروفودز یا سیاست‌نامه حریم خصوصی،

استفاده از اطلاعات برای طرح دعوا توسط اگروفودز، دفاع و پاسخگویی در برابر دعاوی مطروحه علیه ما و هرگونه اقدام قضایی یا اداری مرتبط به منظور دفاع از حقوق و اموال دیوار یا کاربران،

حسب مورد استفاده از اطلاعات برای بازپرداخت وجوه به کاربران،

انجام مکاتبات و تماس با کاربران توسط تیم پشتیبانی،

توسعه و ارائه خدمات بهتر و بیشتر

اگروفودز اطلاعات کاربران را برای ارائه‌ی گزارش‌های آماری از صنعت و کاربران، بدون اینکه به طور مستقیم به یک شخص حقیقی مشخص و معین مرتبط باشد، استفاده می‌کند.

 

اطلاعات شخصی در اختیار چه اشخاصی قرار می‌گیرند؟

اگروفودز ممکن است در راستای مطابقت عملکردش با قوانین و مقررات کشور اطلاعات موضوع این سند را در جریان رسیدگی قضایی و تنها در پاسخ به دستور مراجع قضایی ذی‌صلاح در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار دهد.

اگروفودز به اشخاص ثالثی که به نحوی در ارائه خدمات با ما همکاری می‌کنند یا وابسته به ما هستند، تنها در چارچوب این سند اجازه استفاده و پردازش اطلاعات شخصی شما را می‌دهد.

 

امنیت اطلاعات شخصی

یکی از اولویت‌های اصلی اگروفودز محافظت از اطلاعات حساب کاربران و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به این اطلاعات است. بر همین اساس:

بسیاری از خدمات دیوار با SSL‌ رمزگذاری شده‌اند،

برای هر بار ورود به حساب کاربری در اگروفودز از رمز عبور یک‌بار مصرف (OTP) استفاده می‌شود که تنها با دسترسی به ایمیل یا شماره تلفن همراهی که از طریق آن در سامانه، حساب کاربری خود را ایجاد کرده‌اید امکان‌پذیر است،

اطلاعات حساب یا کارت بانکی که در زمان پرداخت وارد می‌کنید، در درگاه بانکی وارد می‌شوند و به هیچ‌ عنوان در دیتابیس اگروفودز دریافت و ذخیره نخواهند شد و از طریق درگاه بانکی مورد استفاده خواهند بود.

توجه : علی‌رغم تمام رویه‌های ایمنی که دیوار مطابق با قانون به هنگام ارائه خدمات اتخاذ کرده است، متاسفانه تدابیر امنیتی را نمی‌توان به صورت صد در صدی تضمین نمود، بنابراین مقتضی است:

از اطلاعات حساب کاربری خود محافظت کرده و آن‌ها را در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهید،

رمز عبوری را انتخاب نمایید که حتی‌الامکان برای دیگران غیر قابل پیش‌بینی باشد،

در صورت وقوع سرقت گوشی همراه و همچنین پیش از واگذاری شماره تلفنی که با آن حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، موضوع را به پشتیبانی اگروفودز اطلاع دهید تا حساب کاربری شما تعلیق شده یا اطلاعات موجود در آن تغییر کند. در غیر این صورت و در موارد دسترسی اشخاص ثالث به رمز عبور شما، تمامی مسئولیت هرگونه استفاده یا سوءاستفاده از حساب کاربری شما به عهدۀ شخص شماست و اگروفودز هیچ‌گونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

 

 

مجوزهای مورد نیاز اپلیکیشن اگروفودز برای دسترسی:

طبق قوانین گوگل پلی، برنامه‌های سیستم‌عامل اندروید برای دسترسی به بعضی امکانات دستگاه کاربر مانند میکروفون، جی‌پی‌اس و حافظهٔ داخلی، باید از کاربر اجازه بگیرند.

در نسخه‌های قدیمی اندروید، کاربر «هنگام نصب برنامه» تمام مجوزهای لازم برای دسترسی برنامه به امکانات دستگاه خود را تأیید می‌کرد، در حالی که اطلاعی از محتوا و حدود آن‌ها نداشت. در نسخه‌های جدید‌، این رویه تغییر کرد و کاربر «هنگام استفاده از برنامه» و فقط زمانی که برنامه برای اجرای خواستهٔ او نیاز به دسترسی خاصی (مثل موقعیت، فایل، میکروفون و …) داشته باشد، این مجوزها را تأیید می‌کند.

اغلب مجوزهای دسترسی فقط یک بار و زمانی از کاربر سوأل می‌شوند که می‌خواهد برای بار اول از امکانات برنامه استفاده کند.

اپلیکیشن اگروفودز برای خدمت‌رسانی بهتر، مجوز دسترسی به برخی امکاناتِ دستگاه شما را نیاز دارد. هر یک از این دسترسی‌ها و لزوم تأیید آن‌ها در همین صفحه توضیح داده شده است. یادآوری این نکته لازم است که تأیید این مجوزها، بسته به نسخهٔ اندروید شما، هنگام «نصب» یا «استفاده» از برنامه انجام می‌شود.

 

مجوز دسترسی به موقعیت (لوکیشن)

اگروفودز به منظور ثبت موقعیت شما هنگام ثبت آگهی به این مجوز نیاز دارد

 

مجوز دسترسی به عکس، رسانه، فایل و فضای ذخیره‌کردن

هنگامی که شما در حال ثبت آگهی هستید، به منظور ثبت عکس مربوط به آگهی خود نیاز است که این مجوز به اپلیکیشن داده شود.

 

مجوز دسترسی به اطلاعات اتصال بی‌سیم (وای-فای)

اگروفودز برای اتصال به اینترنتِ وای-فای به این دسترسی نیاز دارد.

طبق قوانین گوگل پلی، چون برنامه‌ها عموماً نیاز به اینترنت دارند، مجوز این دسترسی فقط «هنگام دانلود برنامه» نشان داده می‌شود و در سایر مواقع اگر به اینترنت وصل باشید، از شما پرسیده نمی‌شود.

 

مجوزهای دیگر:

این مجوزها در برنامه‌های بسیاری متداول‌اند و مانند بقیهٔ برنامه‌ها، در برنامه ی اگروفودز نیز برای آن‌ها مستقیماً از کاربر اجازه گرفته نمی‌شود:

 • برای تشخیص روش اتصال به اینترنت، ارسال و دریافت اطلاعات از راه اینترنت، دیوار اجازه دارد نوع شبکه‌ای که کاربر به آن متصل است (شبکه‌ی تلفن همراه یا اینترنت بی‌سیم) را تشخیص دهد و به اینترنت دسترسی داشته باشد.
 • برای ثبت آگهی و امکانات دیگر، برنامه اجازه دارد حساب کاربری ایجاد کند و در صورت نیاز، رمز این حساب را در گوشی شما ذخیره کند.
 • برای دریافت و همگام‌سازی اعلان‌ها (نوتیفیکیشن‌ها) برنامه اجازه دارد همزمان با راه‌اندازی گوشی شما اجرا شود؛ یعنی اگر زمانی که گوشی شما خاموش بوده، اعلانی دریافت کرده‌اید، با روشن کردن گوشی خود آن را ببینید؛ حتی اگر برنامه را اجرا نکنید.
 • برای اطلاعِ اعلان‌ها (نوتیفیکیشن‌ها) برنامه اجازه دارد از لرزش دستگاه شما استفاده کند.
 • وقتی صفحهٔ دستگاه شما خاموش باشد، برای دریافت و نمایش اعلان‌ها، برنامه اجازه دارد — به‌اصطلاح — از به‌خواب‌رفتن دستگاه شما جلوگیری کند.
 • برنامهٔ اگروفودز برای نمایش اعلان‌های دریافت‌شده در کنار آیکون برنامه اجازه دارد تعداد نشان (badge) در تعدادی از لانچرهای(launcher) مرسوم را به‌روزرسانی کند تا شما با دیدن آیکون برنامه متوجه اعلان‌های جدید و تعداد آن‌ها شوید.